Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts aizsardzība un bruņotie spēki

Zemessardzes komandieris tiekas ar Igaunijas Zemessardzes (KAITSELIIT) komandieri

Publicēts 2009-12-14 16:20:03

Samazināt palielināt tekstu

No 10. līdz 11.decembrim Zemessardzes komandieris pulkvedis Juris ZEIBĀRTS un Zemessardzes štāba priekšnieks pulkvežleitnants Leonīds KALNIŅŠ viesojās Igaunijā. Pulkvedis ZEIBĀRTS un pulkvežleitnants KALNIŅŠ Pērnavā tikās ar Igaunijas KAITSELIIT komandieri pulkvežleitnantu Raivo LUMISTE.

Tikšanās laikā tika pārrunātas Latvijas un Igaunijas šī gada militārās aktivitātes, apmācību plāni, abu valstu iespējas arī par turpmākajām sadarbības iespējām, kā arī Latvijas dalība Igaunijas militārajās mācībās un Igaunijas dalība Latvijas militārajās mācībās un organizētajās starptautiskajās sacensībās.

Laika posmā no šī gada 4. - 6.decembrim Zemessardzes 27.kājnieku bataljona karavīri un zemessargi piedalījās militārajās mācībās  „ORKAAN 4”, kas notika Igaunijā, Pērnavas apgabala Tammuru ciemata apkārtnē. Mācībās piedalījās 30 zemessargi un 2 karavīri no Latvijas Republikas Zemessardzes. Mācību laikā vienības tika trenētas izveidot mobilizācijas punktus un nodrošināt to darbību. Pēc mobilizācijas uzdevumu veikšanas tika izveidotas vienības, kuras saņēma kaujas uzdevumu un veica maršu uz mācību rajonu. Tur tās nodrošināja svarīga objekta aizsardzību, kā arī kontrolēja  atbildības rajonu, lai nepieļautu nosacītajam pretiniekam veikt diversijas un ievākt izlūkošanas informāciju. Zemessardzes 27.kājnieku bataljona izlūku vads mācību laikā veica nosacītā pretinieka uzdevumus Igaunijas  Zemessardzes Izlūku rotas sastāvā, veicot izlūkošanas uzdevumus.

Latvijas Republikas Zemessardze ar Igaunijas KAITSELIIT sadarbojas jau kopš Zemessardzes pirmsākumiem, plānojot un organizējot militāro apmācību procesus karavīriem un zemessargiem.

www.mil.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv