Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Zemessardzes orķestra 15.gadadienai veltītais koncerts

Publicēts 2008-04-18 16:59:25

Samazināt palielināt tekstu

Lai atzīmētu Zemessardzes orķestra 15.gadadienu, š.g. 22.aprīlī plkst.19.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notiks koncerts, kurā piedalīsies bijušie Zemessardzes orķestra diriģenti un mūziķi.

Orķestra pirmsākumi cieši saistīti ar Latvijas valsts neatkarības atjaunošanu un Zemessardzes izveidi. 1991.gada septembrī sākās sadarbība starp Zemessardzes štābu un Rīgas jauniešu koncertorķestri "Fenikss" Pētera Rudzīša vadībā. 1992.gada 2.septembrī tika parakstīts attiecīgs sadarbības līgums. Attīstoties Zemessardzes struktūrai, radās nepieciešamība pēc pastāvīga orķestra. 1993.gadā šāda apakšvienība Rīgā tika izveidota un tai tika dots Zemessardzes orķestra nosaukums. Par orķestra priekšnieku tika iecelts virsniekvietnieks Uģis Gicēvičs. Orķestra kodolu veidoja 4 ierindas zemessargi, kuru veica orķestra darbības plānošanu un organizāciju. Pārējie 12 mūziķi pildīja savus dienesta pienākumus kā ārrindas zemessargi un civilpersonas.

Orķestris nodrošināja visas Zemessardzes nozīmīgākās militārās ceremonijas un sabiedriskos pasākumus. Ievērojama vieta orķestra darbībā tika veltīta jaunatnes patriotiskajai audzināšanai un dalībai Jaunsardzes pasākumos. Paralēli orķestrim tika izveidota metālpūšamo instrumentu kvintets, kurš veica aktīvu koncertdarbību Latvijas reģionos.

Sakarā ar Nacionālo bruņoto spēku orķestru darbības optimizāciju, 2001.gadā orķestris tika pārdislocēts no Rīgas uz Daugavpili. 2004. gada 1.jūlijā orķestris tika pārdēvēts par Sauszemes spēku orķestri un no Zemessardzes pārgāja Nodrošinājuma pavēlniecības pakļautībā.

Koncerta programmā iekļauti Džordža Geršvina, Juliusa Fučika, Kīsa Vlāka, Valtera Šneidera, Aira Rikveiļa skaņdarbi. Piedalās Sauszemes spēku orķestris.

Ieeja koncertā – brīva.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Jaunsardze; Zemessardze;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv