Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Zemessargi un karavīri piedalās Lāčplēša dienai Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltītajos pasākumos

Publicēts 2009-11-09 20:25:03

Samazināt palielināt tekstu

Sagaidot svētkus, 2.Zemessardzes novada zemessargi un karavīri piedalās dažādos Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltītajos pasākumos.

Šodien, 9.novembrī, 2.Zemessardzes novada štābu Rēzeknē apmeklēs Rēzeknes 5.vidusskolas skolēni, kuri apskatīs novada muzeju. Tāpat viņiem tiks stāstīts par Zemessardzi, tās uzdevumiem, demonstrēti ieroči un ekipējums.

Zemessardzes 34.Artilērijas bataljona šodien karavīri viesosies Ilūkstes novada Eglaines pamatskolā, kur stāstīs par vienības uzdevumiem un karavīru dalību starptautiskajās operācijās.

Rīt, 10.novembrī, karavīri piedalīsies Latvijas armijas 90.gadadienai veltītajā pasākumos Rēzeknes pilsētas 2.bibliotēkā un Līvānu novada Sutru bibliotēkā, kuros stāstīs par karavīru dalību starptautiskajās operācijās. Bibliotēkās būs apskatāma tās darbinieku sagatavota  izstāde par Latvijas armijas vēsturi.

Tāpat rīt, 10.novembrī, karavīri piedalīsies Daugavpils novadpētniecības muzeja rīkotās izstādes atklāšanā. Izstādē apkopota informācija par Latvijas armijas vienībām Daugavpilī no 1919.gada līdz mūsdienām, apmeklētāji varēs ielūkoties arī Daugavpilī izvietotā Zemessardzes 34.Artilērijas bataljona vēsturē. 

Virkne pasākumu notiks Lāčplēša dienā.  Karavīri  un zemessargi nodrošinās goda sardzi brīvības  cīņās kritušo karavīru piemiņas vietās Daugavpilī, Jēkabpils novadā, Aizkrauklē, Preiļos un Vārkavā. Lāpu gājieni ar karavīru un zemessargu piedalīšanos notiks Rēzeknē, Alūksnē, Krāslavā, Līvānos un  Kārsavā.

12.novembrī karavīri piedalīsies Valsts Robežsardzes 90.gadadienai veltītajā parādē Rēzeknē. 

12.novembrī karavīri un zemessargi turpinās stāstīt par Zemessardzes dalību starptautiskajā operācijā Afganistānā Rēzeknes, Varakļānu un Nautrēnu vidusskolu skolēniem. Vieslekciju cikls tiek organizēts sadarbībā ar Aizsardzības ministriju un turpināsies līdz decembra beigām.

Tāpat 12.novembrī ZS 56.Kājnieku bataljona karavīri viesosies Jēkabpils 3.vidusskolā, kur stāstīs par Zemessardzi, demonstrēs ieročus un ekipējumu.

13.novembrī Zemessardzes 35.Kājnieku bataljona karavīri viesosies Riebiņu novada Silajāņu pamatskolā un Aglonas internātģimnāzijā, kur arī stāstīs skolēniem par vienības uzdevumiem, rādīs ekipējumu un ieročus.
  
Izglītības iestāžu ievērībai!
Plānojot Lāčplēša dienai veltītus pasākumus, izglītības iestādēm ir iespēja uzaicināt Zemessardzes bataljonu pārstāvjus. Kontaktinformācija:  tel. 29157635, 67335951 un www.zs.mil.lv.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Lāčplēša diena;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv