Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Vide un mājdzīvnieki

Zemgalē sekmīgāk varēs novērst vides nelaimes

Publicēts 2008-04-28 13:17:28

Samazināt palielināt tekstu

Zemgales un Šauļu reģionos līdz ar INTERREG III A Dienvidu prioritātes projekta "Pārrobežu sadarbības iniciatīva riska vadības sistēmas veidošanai Latvijas un Lietuvas kaimiņu reģionos" noslēgšanos iedzīvotājiem ir lielāka drošība, ka nelaimē saņems ātru un kvalitatīvu palīdzību no dažādām glābšanas institūcijām.

Projekta ietvaros izstrādāts Tehniskais projekts Krīzes vadības centra izveidei Jelgavā – Viestura ielā 15. Ar īpašu riska vadības informācijas sistēmu tagad ir iespējams speciālistiem novērtēt notikušo katastrofu vai citu negadījumu, operatīvi izstrādāt rīcības plānu un informēt par notiekošos reģionu iedzīvotājus. Jelgavnieku rīcībā ir videonovērošanas centrs un 19 videokameras, kas veic monitoringu pilsētā. Ārkārtas situācijā gatava izbraukt gaisa piesārņojuma monitoringa mobilā laboratorija.

Par projekta ietvaros iegādāto civilās aizsardzības aprīkojumu gandarīts VUGD Jelgavas brigādes komandieris Aldis Feldmanis. Sešu cilvēku komanda projekta ietvaros nokomplektēta ar ķīmiskās aizsardzības tērpiem "Trechem", siltuma atstarojošajiem, ugunsdzēsēju kaujas un civilās aizsardzības tērpiem. Tāpat viņu rīcībā nodoti 6 komplekti portatīvo gāzes analizatoru un individuālo rāciju, 12 komplekti personālie dozimetri. Neatsverams palīgs ir arī jaunais augstspiediena kompresors. Līdzīgi ieguvumi bijuši arī projekta partneriem Šauļos.

"Mēs esam ceļā, lai pilnveidotu riska vadības sistēmu. Katrs no iesaistītajiem projekta partneriem ir devis nopietnu ieguldījumu reģiona drošības labā," uzsver projekta vadītājs Gunārs Kurlovičs. Latvijas Katastrofu medicīnas centra direktors Mārtiņš Šics norāda, ka Zemgales reģionālā dispečeru vadības centra kopā ar Krīzes vadības centru izveidi būs ieguvums ne tikai reģiona iedzīvotājiem, bet katram, kas apmeklē šo pusi.

Projekta "Pārrobežas sadarbības iniciatīva riska vadības sistēmas veidošanai Latvijas un Lietuvas kaimiņu reģionos" mērķis ir ieviest risku vadības sistēmu Zemgales un Šauļu reģionos, lai veidotu drošu vidi sabiedrībai, nodrošinātu vides aizsardzības ārkārtas situāciju gadījumos, kā arī veidotu ārkārtas situāciju un to seku prognozēšanas un profilakses sistēmu.

Jelgavas pilsētas dome sadarbībā vēl ar 11 vairākiem projekta partneriem no Latvijas un Lietuvas 2006. gada martā uzsāka projekta ieviešanu, un tas noslēgsies 2008. gada aprīlī. "Pārrobežas sadarbības iniciatīva riska vadības sistēmas veidošanai Latvijas un Lietuvas kaimiņu reģionos" projekta kopējais budžets ir 1310849.92 eiro. No šīs summas 983137.44 eiro finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, bet 327 712.48 eiro ir projekta partneru – pašvaldību un valsts līdzfinansējums.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Jelgava; Gunārs Kurlovičs;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv