Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Lauksaimniecība

Zemkopības ministrija informēs pašvaldības par aktualitātēm nozarē

Publicēts 2008-03-26 23:26:34

Samazināt palielināt tekstu

Šodien zemkopības ministrs Mārtiņš Roze un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Andris Jaunsleinis parakstīja sadarbības protokolu, kas paredz Zemkopības ministrijas (ZM) un Latvijas Pašvaldību savienības sadarbību informācijas apmaiņā par lauksaimniecības un lauku attīstības aktualitātēm 2008.gadā.

Parakstot protokolu, M.Roze atzina, ka šī sadarbība "ir kļuvusi par tradīciju, kuras nozīme nav pārvērtējama, jo ļauj mums ar pašvaldību starpniecību uzrunāt lauku iedzīvotājus un skaidrot viņiem ikdienā nepieciešamu, nozīmīgu un aktuālu informāciju."

Zemkopības ministrija un Latvijas Pašvaldību savienība vienojās par mērķtiecīgu un konkrētu abu institūciju darbību šogad, lai nodrošinātu pašvaldības ar informāciju par valsts un Eiropas Savienības atbalstu, aktualitātēm mežsaimniecībā, zivsaimniecībā, ūdeņu un lauksaimniecības zemju apsaimniekošanā, kā arī par lauku attīstības speciālistu darbu pagastos.

Regulāri notiks ZM speciālistu un LPS pārstāvju diskusijas par lauksaimniecības datu bāzu izmantošanu pašvaldību darba efektivitātes veicināšanai, ārkārtas situāciju risināšanas gaitu, "Skolas piena" programmas atbalstu un likumodošanu. Vairākas sarunu tēmas saistītas ar iekšējo ūdeņu apsaimniekošanu un makšķerēšanas likumdošanu, piemēram, licencētās makšķerēšanas uzraudzību, licenču izsniegšanu komercdarbībai zvejniecībā. Tāpat tiks diskutēts par tādām pagastos aktuālām tēmām, kā piekrastes ūdeņos iedalītās zvejas kvotas, mežu apsaimniekošana, lauksaimniecības zemju transformācija.

Zemkopības ministrija ar Latvijas Pašvaldību savienību informācijas apmaiņas jomā sadarbojas jau 15 gadus. Katru gadu abas institūcijas vienojas par sadarbības virzieniem un to prioritātēm, parakstot sadarbības protokolu.

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.





Atslēgvārdi: Mārtiņš Roze; Latvijas Pašvaldību savienība;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv