Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Zemkopības ministrija un lauksaimnieku sabiedriskās organizācijas sadarbosies nozares problēmu risināšanā

Publicēts 2007-03-13 15:25:21

Samazināt palielināt tekstu

Rīt, 14.martā, zemkopības ministrs Mārtiņš Roze un Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) priekšsēdētājs Valdis Dzenis parakstīs līgumu, kas paredz Zemkopības ministrijas (ZM) un LOSP sadarbību lauksaimniecības nozaru būtiskāko problēmu risināšanā.

Sadarbības līgumā noteikts, ka ZM un LOSP sadarbojas, lai veidotu un īstenotu kopēju lauksaimniecības politiku un uzņemtos kopēju atbildību par tālāku lauku un lauksaimniecības - galvenās lauku attīstības sastāvdaļas – sakārtošanu. Līgums tiks noslēgts pamatojoties uz Lauksaimniecības un lauku attīstības likumu.

Nozares sabiedriskā organizācija LOSP šobrīd apvieno 47 ražotāju organizācijas, tai skaitā 5 daudznozaru organizācijas, 34 nozaru organizācijas un 8 asociētos biedrus. LOSP pārstāvji regulāri reizi mēnesī tiekas ar zemkopības ministru, kā arī ikgadēji tiek slēgts sadarbības līgums ar ZM par lauksaimnieku iesaistīšanu lēmumu pieņemšanas procesos, kā arī atgriezeniskās saites nodrošināšanai par ministrijas pieņemtajiem lēmumiem. LOSP kā galvenā ZM konsultāciju partnera statuss lauksaimniecības un lauku attīstības jautājumos ir noteikts Lauksaimniecības un lauku attīstības likumā.

Tūlīt pēc līguma parakstīšanas zemkopības ministrs atbildēs uz lauksaimnieku jautājumiem. Tiks pārrunāta Lauku attīstības programmas 2007.-2013.gadam virzība, lauksaimniecības risku apdrošināšanas sistēmas koncepcija un citas aktualitātes nozarē.

M.Roze un V.Dzenis līgumu parakstīs Zemkopības ministrijā, Republikas laukumā 2, 315.telpā pulksten 12.30.

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Mārtiņš Roze; Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv