Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Lauksaimniecība

Zemkopības ministrijas speciālisti ar lauksaimnieku organizāciju pārstāvjiem apsprieda EK iecerētās lauksaimniecības atbalsta maksājumu sistēmas izmaiņas

Publicēts 2007-02-22 16:00:11

Samazināt palielināt tekstu

Šodien, 22. februārī, Zemkopības ministrijas (ZM) valsts sekretāre Dace Lucaua, valsts sekretāres vietnieks Aivars Lapiņš, Kopējās lauksaimniecības politikas departamenta direktore Rigonda Lerhe un citi ministrijas speciālisti tikās ar lauksaimnieku organizāciju pārstāvjiem, lai apspriestu Latvijas nostāju par Eiropas Komisijas (EK) piedāvāto modeli kā Latvijā būtu jāievieš tiešie maksājumi 2007.gadā un turpmākajos gados.

ZM valsts sekretāre Dace Lucaua, atklājot tikšanos, lauksaimnieku organizāciju pārstāvjiem vēlreiz norādīja, ka ZM iebilst pret to, ka plānotā EK reforma tiek ieviesta Latvijā jau šogad, īpaši tāpēc, ka ar tās vadlīnijām dalībvalstis tika iepazīstinātas tikai šā gada janvārī, tādējādi radot situāciju, ka diskusijai ar lauksaimniekiem ir ļoti maz laika.

Šos iebildumus zemkopības ministrs Mārtiņš Roze Briselē paudīs arī Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības komisārei Mariannai Fišerei – Bēlai. M.Roze pieprasījis 1. martā ārkārtas tikšanos ar ES lauksaimniecības komisāri. Mārtiņš Roze aicinās komisāri atbalstīt prasību par reformas atlikšanu vismaz uz gadu, jo mūsu lauksaimnieki tai vēl nav gatavi. Turklāt Latvija bija rēķinājusies ar to, ka sākotnēji izmaiņu ieviešanai tika dots pārejas periods līdz 2009. gadam.

Šodien sanāksmē ZM valsts sekretāres vietnieks Aivars Lapiņš iepazīstināja lauksaimnieku organizāciju pārstāvjus ar EK iecerēto reformas scenāriju un to, kā Latvija izprot EK piedāvāto lauksaimniecības atbalsta maksājumu sistēmu nākotnē. ZM un lauksaimnieku organizāciju pārstāvji apsprieda šo scenāriju, apmainījās viedokļiem un vienojās, ka turpinās diskusiju, tiekoties arī ar zemkopības ministru.

Lauksaimnieku organizāciju pārstāvjus uz tikšanos Mārtiņš Roze ir aicinājis rīt, 23. februārī pulksten 9.00. Tikšanās laikā viņš vēlreiz uzklausīs nozares pārstāvju viedokli un ieteikumus sarunai ar ES lauksaimniecības komisāri Mariannu Fišeri – Bēlu, kā arī aicinās lauksaimnieku organizācijas savu iespēju robežās sniegt ieguldījumu, aizstāvot Latvijas lauksaimnieku intereses, jo sabiedrisko organizāciju viedoklis ir svarīgs atbalsts sarunās ar EK.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Lauksaimniecības reforma;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv