Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Uzturs

Zemkopības ministrs aicina Latvijas skolas vēl aktīvāk iesaistīties ES programmā "Skolas piens"

Publicēts 2007-04-17 17:07:01

Samazināt palielināt tekstu

Zemkopības ministrs Mārtiņš Roze aicina Latvijas skolas vēl aktīvāk iesaistīties Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu programmā "Skolas piens", atgādinot, ka no šā gada Zemkopības ministrija (ZM), gādājot par bērnu iespēju iegūt pilnvērtīgu un veselīgu uzturu, šai programmai piešķīrusi finansējumu piena produktu piegādei arī 1. – 9. klašu skolēniem.

Kā zināms, līdz šim glāzi piena par brīvu ik dienas varēja saņemt 1. – 4. klašu skolēni un bērnudārzu audzēkņi, savukārt pārējie vispārizglītojošo skolu audzēkņi pienu varēja iegādāties par samazinātu maksu.

Šobrīd programmā ir iesaistīta 581 izglītības iestāde, kas ir apmēram 50% no kopējā vispārējās izglītības iestāžu skaita Latvijā.

"Lai gan interese par atbalsta programmu "Skolas piens" ir ļoti apmierinoša, es aicinu Latvijas skolas būt vēl aktīvākām un pieteikties šai programmai. Šo iespēju – nodrošināt audzēkņus ar pienu bez maksas vai par zemāku samaksu – noteikti vajag izmantot. Piena produktos taču ir augošam organismam tik nepieciešamās enerģētiskās uzturvielas, kas ir īpaši vajadzīgas bērniem un jauniešiem," norāda zemkopības ministrs Mārtiņš Roze.

Saskaņā ar ZM rīcība esošo informāciju uz 2007. gada 26. martu 2006./2007. mācību gadā programmai "Skolas piens" piešķirti 201 531,2 lati.

ES programmas "Skolas piens" ietvaros tiek nodrošināta iespēja mācību iestādēs piegādāt pienu vai piena produktus skolēniem, par to saņemot finansējumu no ES. Par 200 vai 250 mililitriem piena vai piena produktu vienam skolēnam dienā atbalsts tiek piešķirts pirmsskolas izglītības iestādēm jeb bērnu dārziem un pamatizglītības un vidējās izglītības iestādēm laika posmā no 1. septembra līdz nākamā gada 31. augustam.

Programmai "Skolas piens" Latvijas izglītības iestādes var pieteikties Lauku atbalsta dienestā visu gadu. Vairāk informācijas par pieteikšanās kārtību var uzzināt LAD interneta mājas lapas www.lad.gov.lv sadaļā "ES atbalsts".

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv