Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Zemkopības ministrs ar Krievijas vēstnieku Latvijā pārrunā turpmākos sadarbības virzienus

Publicēts 2009-04-30 02:01:24

Samazināt palielināt tekstu

Šodien, 29.aprīlī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Krievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu, lai pārrunātu abu valstu līdzšinējo sadarbību, kā arī apspriestu sadarbības virzienus nākotnē.

Tikšanās laikā abu valstu pārstāvji atzinīgi vērtēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) un Krievijas Federācijas Veterinārā un fitosanitārā uzraudzības dienesta kopīgo sadarbību, kuras rezultātā ir aktualizēts Latvijas dzīvnieku izcelsmes un zivju pārstrādes uzņēmumu saraksts, kuri veic eksportu uz Krievijas Federāciju. Vēstnieks personīgi ir izrādījis iniciatīvu veicināt Latvijas uzņēmumu iekļaušanu sarakstā, kuriem ir atļauja ievest produkciju Krievijas tirgū.

Savukārt zemkopības ministrs J.Dūklavs pateicās par konstruktīvo sadarbību abu valstu augu aizsardzības jautājumu atbildīgo dienestu starpā, atrisinot problēmas ar drošas augkopības produkcijas piegādēm Krievijai no Latvijas un piegādēm, kas caur Latviju tiek sūtītas no citām ES dalībvalstīm. Tāpat ministrs norādīja, ka Latvija ir ieinteresēta attīstīt sadarbību dzīvu dzīvnieku, tai skaitā cūku, gaļas izstrādājumu un piena (svaiga un pasterizēta) piegādē Krievijai.

A.Vešņakovs sarunā ar ministru informēja, ka tuvākajā laikā plāno doties darba vizītē uz Pleskavu un tikties ar gubernatoru, lai pārrunātu sadarbības atjaunošanas iespējas ar Daugavpili, tādējādi vienkāršojot procedūras Latvijas piena, gaļas un desu izstrādājumu iekļūšanai Krievijas tirgū.

Krievijas vēstnieks Latvijā arī izteica nepieciešamību veidot kopuzņēmumus ar Latvijas meža nozarē un gaļas pārstrādē strādājošiem uzņēmumiem. Līdz šim ir bijis veiksmīgi strādājošs kopuzņēmums piena pārstrādē Pleskavā.

Tikšanās noslēgumā J.Dūklavs Krievijas vēstniekam apliecināja, ka plāno doties uz Starptautiskās Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas rīkoto Graudu Forumu, kas notiks šī gada 6.-7.jūnijā Sanktpēterburgā, kur paredzēta tikšanās arī ar Krievijas Federācijas lauksaimniecības ministri. Tāpat tiks aktivizēts darbs lauksaimniecības jautājumos abu valstu Starpvaldību komisijā.

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Jānis Dūklavs;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv