Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Lauksaimniecība

Zemkopības ministrs: Latvijai un Krievijai veidojas veiksmīga sadarbība lauksaimniecības jomā

Publicēts 2009-10-16 01:53:01

Samazināt palielināt tekstu

13.10.2009

Aizvadītās nedēļas nogalē zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, apmeklējot Maskavā Krievijas lauksaimniecības izstādi „Zelta Rudens”, tikās ar Krievijas Federācijas lauksaimniecības ministri Jeļenu Skriņņiku un pārrunāja Krievijas un Latvijas tālāku sadarbību lauksaimniecības produktu eksporta tirgus attīstīšanā. J.Sriņņika zemkopības ministram apliecināja gatavību sadarbībai gan pārtikas drošības, gan fitosanitārajos jautājumos. „Savstarpēja ieinteresētība un korekts dialogs par šīm, īpaši stingras kontroles jomām, ir ļoti būtisks Latvijas eksportam,” pēc tikšanās Maskavā, uzsvēra J.Dūklavs.

Sarunas gaitā ministri izteica arī abpusēju ieinteresētību par lauksaimniecības nozares kopuzņēmuma izveidošanu Krievijas pierobežas zonā. Tāpat J.Skriņņika atzinīgi novērtēja Latvijas uzņēmēju paveikto, investējot kokrūpniecības attīstībā Pleskavas apgabalā.

Šī gada nogalē, iespējams, Krievijas lauksaimniecības ministre apmeklēs Latviju, lai tiktos ar Baltijas valstu lauksaimniecības ministriem un pārrunātu turpmāko sadarbību starp Latviju, Lietuvu un Igauniju.

Darba vizītes laikā Maskavā zemkopības ministrs tikās arī ar vairākiem Krievijas apgabalu gubernatoriem un vicegubernatoriem, kuri izrādīja interesi par Latvijā ražotiem pārtikas produktiem, īpaši zivju produkciju, norādot, ka tie varētu būt ne tikai tradicionālie šprotu konservi, bet gan plašs zivju produktu klāsts.

”Šādas sarunas un tikšanās ir ļoti svarīgas, jo, kaut vai tikai pa solim vien, bet pamazām, iezīmējas sadarbības virzieni un veidojas iestrādes uzņēmējdarbības attīstībai,” atzina J.Dūklavs.

Jau iepriekš J.Duklavs ir vairākkārt ticies ar amatpersonām Pleskavas apgabalā, Kirovas apgabalā un Maskavā, lai veidotu dialogu savstarpēji izdevīgai lauksaimniecības produktu tirdzniecībai. Tāpat arī Latvijas uzņēmēju delegācijas apmeklējušas Pleskavas un Kirovas apgabalus biznesa kontaktu veidošanai. Savukārt Pleskavas uzņēmēji Latvijā iepazinās ar mežsaimniecības, piena pārstrādes, uzņēmumiem un graudkopības saimniecībām. 

Krievija ir nozīmīgākais Latvijas tirdzniecības partneris, jo jau ceturto gadu Latvijas lauksaimniecības produkti visvairāk tiek eksportēti tieši uz Krieviju. Tāpat arī lauksaimniecības produkcijas importā no trešajām valstīm uz Latviju Krievija sasniedz vislielāko apjomu. Latvijas tirdzniecības bilance ar Krieviju ir konstanti pozitīva, turklāt ar pieauguma tendenci. Piemēram, 2008.gadā pieaugums, salīdzinoši ar 2007.gadu bija 73 %. Latvija uz Krieviju eksportē augošus kokus un grieztus ziedus, pienu un piena produktus, gaļas subproduktus, zivis un vēžveidīgos. Tāpat uz Krieviju veiksmīgi savu produkciju eksportē tādi Latvijas uzņēmumi kā „Laima”, „Latvijas balzāms”, „Rīgas piena kombināts”, „Spilva”, kā arī Jaunpils un Smiltenes piena kombināti, „Cido”, „Pure Food” un citi.

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv