Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Lauksaimniecība

Zemkopības ministrs Luksemburgā diskutēs par īpašajiem noteikumiem augļu un dārzeņu sektoram

Publicēts 2007-04-16 08:19:26

Samazināt palielināt tekstu

Pirmdien, 16.aprīlī, un 17.aprīlī zemkopības ministrs Mārtiņš Roze Luksemburgā piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē, kuras laikā Eiropas Komisija (EK) prezentēs ziņojumu par savstarpējās atbilstības nosacījumu piemērošanu pārtikas un lopbarības drošības jomā, kā arī notiks politiskas debates par īpašiem noteikumiem augļu un dārzeņu sektoram.

Sanāksmes laikā ministri diskutēs par regulas diviem aspektiem – augļu, dārzeņu un kartupeļu iekļaušanu vienotā maksājuma shēmā un krīzes situāciju vadību. M.Roze paudīs nostāju, ka Latvija atbalsta EK priekšlikumu reformēt augļu un dārzeņu kopējo tirgus organizāciju un uzskata, ka tās uzlabošana un pilnveidošana dos pozitīvu ieguldījumu Latvijas augļu un dārzeņu sektora ilgtspējīgā attīstībā un kooperācijas veidošanā.

Zemkopības ministrs arī uzsvērs, ka Latvija piekrīt principam par pilnīgu atbalsta atdalīšanu pārstrādei paredzētajiem augļiem un dārzeņiem un uzskata, ka nav nepieciešams noteikt pārejas periodu. Latvija tāpat kopumā arī atbalsta EK piedāvāto krīžu situācijas vadības modeli. Latvija uzskata, ka krīžu vadība ir labs instruments dažādu problēmsituāciju risināšanai sektorā. M.Roze uzsvērs, ka krīžu vadībai ir jābūt Kopienas līmeņa mehānismam ar skaidri definētiem kritērijiem, kas paredzētu tos gadījumus, kad krīžu vadības instrumenti var tikt izmantoti, un viens no svarīgākajiem krīžu vadības instrumentiem, kam jāpievērš lielāka uzmanība, ir ražas apdrošināšana.

Savukārt M.Roze akcentēs - Latvija nepiekrīt, ka krīžu vadības process ir jāpārvalda tikai ražotāju organizācijām un ka tā ir pieejama tikai ražotāju organizāciju biedriem. Krīžu vadībai ir jābūt pieejamai visiem ražotājiem neatkarīgi no to dalības ražotāju organizācijās, jo daudzās dalībvalstīs ražotāju organizācijas ir vāji attīstītas un līdz ar to šis instruments efektīvi nerisinās visas nozares krīzes situācijas.

Tāpat ministrs neatbalstīs nosacījumu, ka krīžu vadība ir pieejama tikai ražotāju organizācijām, bet tai būtu jāparedz pārejas periods (piemēram, līdz 2015.gadam), kura laikā tiek dota iespēja arī ārpus ražotāju organizācijām esošiem ražotājiem izmantot krīžu vadības instrumentus.

Zemkopības ministra uzstāšanos žurnālistiem un interesentiem būs iespēja vērot arī ES Padomes interneta mājas lapas vietnes adresē http://www.consilium.europa.eu/..., kur ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksme tiks translēta tiešraidē.

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Mārtiņš Roze;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv