Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Lauksaimniecība

Zemkopības ministrs: maksājumiem jābūt līdzvērtīgiem

Publicēts 2007-03-20 11:47:23

Samazināt palielināt tekstu

Šodien Briselē, Eiropas Savienības lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē, tika diskutēts par ES brīvprātīgās modulācijas piemērošanas principiem dalībvalstīs.

Šīs diskusijas visbūtiskākais virziens saistīts ar nosacījumiem par turpmāko brīvprātīgās modulācijas jeb brīvprātīgu finanšu pārdali no tiešajiem maksājumiem uz lauku attīstību Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) ietvaros piemērošanu dalībvalstīs. Tā saucamā maksājumu modulācija dalībvalstīm paredz brīvprātīgu iespēju līdz 20 % no tiešajiem maksājumiem novirzīt lauku attīstības programmām. Zemkopības ministrs, uzstājoties ES lauksaimniecības ministru padomes sēdē, akcentēja, ka modulācijas rezultātā vēl vairāk palielināsies plaisa starp dalībvalstīm attiecībā uz pieejamo finanšu apjomu, ņemot vērā faktu, ka šobrīd jaunajām dalībvalstīm ir noteikts zemāks tiešo maksājumu līmenis nekā vecajām dalībvalstīm. Tālab arī jaunās dalībvalstis iestājas par to, lai maksājumi būtu līdzvērtīgi visām ES dalībvalstīm.

Jau tagad vislielākās atšķirības ir redzamas lauku rajonos saistībā ar zemajiem ienākumiem, nevienlīdzīgo konkurētspēju, pamatojot atbalsta maksājumu modulācijas nevienlīdzīgo principu, sacīja M.Roze.

Šīs modulācijas rezultātā iegūtajam finansējumam ir jāveicina atšķirību samazināšanos starp lauku reģioniem dalībvalstīs. Tādējādi modulācijas pamatā ir jābūt objektīviem, uz reālām vajadzībām orientētiem finanšu sadales kritērijiem.

Zemkopības ministrs lauksaimniecības ministru padomes sēdes laikā iesniedza sagatavotu Latvijas paziņojumu par Latvijas nostāju jautājumā par Eiropas Savienības (ES) brīvprātīgās modulācijas principiem. Šis dokuments tiks pievienots Kopējam EK paziņojumam.

Jau ziņots, ka M.Roze šārīta tikšanās laikā ar ES lauksaimniecības komisāri Mariannu Fišeri – Bēlu arī izteica Latvijas bažas par šo jautājumu. M. Roze arī turpmāk aktīvi aizstāvēs Latvijas intereses, lai panāktu līdzvērtīgu maksājumu līmeni Eiropas Savienībā.

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Mārtiņš Roze; Lauksaimniecības reforma;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv