Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Lauksaimniecība

Zemkopības ministrs: nozares attīstībai nākotnē ir būtiska sadarbība ar piensaimniekiem

Publicēts 2007-04-25 18:27:44

Samazināt palielināt tekstu

Šodien zemkopības ministrs Mārtiņš Roze piedalījās Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) kongresā Doles salā, Rīgas rajonā. Pasākuma laikā zemkopības ministrs iepazīstināja piena pārstrādes uzņēmumu pārstāvjus ar pašreizējo situāciju piena nozarē un paredzamajām nākotnes tendencēm.

Uzrunājot piensaimniekus un piena pārstrādātājus, M.Roze uzsvēra, ka piena ražotājiem un pārstrādātājiem, apvienojot savus spēkus, ir būtiska nozīme lauku attīstībā. Piensaimniecība Latvijā ir viena no lauksaimniecības pamatnozarēm, kas veido ap 25% no lauksaimnieciskās ražošanas un kurā iesaistīti daudzi jo daudzi lauksaimnieki.

"Piensaimniecības nozarē jau vairākus gadus norisinās strukturālas pārmaiņas un ir vērojams progress ražošanas struktūrās. Lielā mērā to veicina valsts un Eiropas Savienības piešķirtais atbalsts nozarei, kā arī kvotu sistēmas ieviešana," skaidroja M.Roze.

Ministrs norādīja, ka pēdējos gados ir palielinājies vidējo un lielo piena ražošanas saimniecību skaits, savukārt mazo saimniecību skaits rūk, kā arī samazinās kopējais piena ražotāju skaits. "Tas apliecina, ka notiek koncentrēšanās process ražošanā. Ražotāji piesaista investīcijas ganāmpulku atjaunošanai, saimniecību modernizēšanai un paplašināšanai, kas rada iespēju attīstīt piena sektoru," nozares attīstības tendences pamato M.Roze.

Zemkopības ministrs kongresa dalībniekiem atgādināja, ka nozares tālāka attīstība jau tuvā nākotnē jāsaista ar Eiropas Savienības (ES) piena kvotu sistēmas atcelšanu. "Jau vairakkārt no Eiropas Savienības puses ir izskanējis viedoklis, ka kvotu sistēma netiks turpināta ilgāk par 2015. gadu. Latvijai, tāpat kā citām dalībvalstīm, tas var nozīmēt iespēju kāpināt piena ražošanas apjomus, balstoties uz brīvā tirgus galveno principu, kas ir pieprasījuma un piedāvājuma attiecība," akcentēja M.Roze.

Taču vienlaikus jādomā par to, lai tādas lielās piena ražošanas valstis kā Nīderlande, Austrija, Polija un citas ar saviem apjomiem neapdraudētu Latvijas piensaimniecības pastāvēšanu. "Tieši tādēļ Zemkopības ministrija ir sākusi Latvijas pozīcijas izstrādi jautājumam par piena kvotu sistēmas nākotni un mūsu lauksaimniekiem labvēlīgākā scenārija izstrādi kvotu atcelšanai," informēja zemkopības ministrs.

Uzrunas noslēgumā M.Roze uzsvēra, ka šobrīd īpaši svarīgs ir nozares pārstāvju, līdz ar to arī LPCS viedoklis un priekšlikumi Latvijas nostājas veidošanā jautājumā par piena kvotu sistēmas nākotni. Tādēļ zemkopības ministrs aicināja visus, kam ir savs skatījums uz procesiem piensaimniecībā, būt aktīviem un vērsties ministrijā, rodot kopīgus risinājumus nozares attīstības veicināšanai.

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.





Atslēgvārdi: Mārtiņš Roze;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv