Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Zemkopības ministrs Rīgā tiksies ar ES Enerģētikas komisāru un piedalīsies starptautiskā konferencē par enerģijas ražošanu Baltijā

Publicēts 2007-05-08 22:23:05

Samazināt palielināt tekstu

Piektdien, 11.maijā, zemkopības ministrs Mārtiņš Roze Rīgā tiksies ar Eiropas Savienības (ES) Enerģētikas komisāru Andri Piebalgu, kā arī atklās Zemkopības ministrijas (ZM) organizēto starptautisko konferenci "Atjaunojamā enerģija – nākotnes perspektīva Baltijas reģionā" un piedalīsies šis konferences darbā. Konferenci apmeklēs arī A.Piebalgs.

Zemkopības ministrs ar ES Enerģētikas komisāru tiksies pirms konferences, lai pārrunātu aktualitātes bioegerģijas ieguves jomā Latvijā un Baltijas valstīs, kā arī starptautiskās konferences norises gaitu. Pērn amatpersonas, tiekoties Briselē, bija vienisprātis, ka Latvijai ir liels potenciāls šī alternatīvā enerģijas ieguves veida attīstīšanā. M.Roze ar A.Piebalgu tiksies pulksten 8.30 viesnīcas "Maritim Park Hotel" zālē "Rīga", Slokas ielā 1, Rīgā.

M.Roze ar svinīgu uzrunu starptautisko konferenci "Atjaunojamā enerģija – nākotnes perspektīva Baltijas reģionā" atklās pulksten 9.00 viesnīcā "Maritim Park Hotel". Pēc pasākuma atklāšanas notiks pirmā politiķu plenārsēde, kuras laikā uzstāsies Latvijas un ārvalstu politiķi, to skaitā A. Piebalgs, ekonomikas ministrs Jurijs Strods, Vācijas pavalsts Brandenburgas lauku attīstības, vides un patērētāju aizsardzības ministrs Dītmars Voidke, Zviedrijas lauksaimniecības ministrs Eskils Erlandsons un citi.

Pēc plenārsēdes pulksten 12.10 notiks preses konference, kurā piedalīsies zemkopības ministrs M.Roze, Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Emīls Jakrins un Vides ministrijas parlamentārais sekretārs Mārtiņš Jirgens. Amatpersonas informēs žurnālistus par konferences laikā gūtajām atziņām un secinājumiem, kā arī atbildēs uz žurnālistu jautājumiem. Preses konference notiks viesnīcas "Maritim Park Hotel" zālē "Rīga".

Savukārt pulksten 13.30 sāksies ekspertu sanāksme, kuras laikā notiks domu un viedokļu apmaiņa par katras valsts pašreizējo situāciju un sasniegumiem, valstu stratēģijas realizāciju atjaunojamo energoresursu jomā un to nākotnes plāni. Tāpat notiks pašreizējo un plānoto pētījumu maketu prezentācijas.

Ekspertu sanāksmē piedalīsies Eiropas Komisijas Lauksaimniecības ģenerāldirektorāta pārstāve, Bioenerģijas, biomasas, meža un klimata izmaiņu nodaļas vadītāja Hilkka Summa, ZM valsts sekretāra vietniece Rigonda Lerhe, kā arī pārstāvji no Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Somijas un Vācijas.

Starptautiskā foruma noslēgumā pulksten 17.30. notiks otrā politiķu plenārsēde, kuras laikā paredzēts ekspertu ziņojums un konferences kopsavilkums.

Bez tam konferences laikā zemkopības ministrs kopā ar pasākuma viesiem – Latvijas un ārvalstu ministriem – apmeklēs Latvijas bioenerģijas ražotni SIA "Iecavnieks", Iecavas pagastā, Bauskas rajonā. Viesi tiksies ar uzņēmuma vadību, kā arī iepazīsies ar bioenerģijas iegūšanas tehnoloģiskajām iespējām uzņēmumā.

Jau ziņots, ka 11.maijā Rīgā notiks nozīmīga ZM organizēta starptautiska konference "Atjaunojamā enerģija – nākotnes perspektīva Baltijas reģionā", kura tiek rīkota, pildot savstarpēji parakstīto sadarbības līgumu 2006.gadā starp Latvijas, Igaunijas un Lietuvas lauksaimniecības ministriem atjaunojamo energoresursu jomā. Konferencē aicināti piedalīties Latvijas un ārvalstu politiķi, bioenerģijas ražotāji, pārstrādātāji un eksperti.

Latvijā organizētās starptautiskās konferences mērķis ir pieredzes un viedokļu apmaiņa starp Baltijas reģiona valstīm par atjaunojamo energoresursu lomu un to izmantošanu enerģijas ieguvei.

2006.gadā noslēgtā Baltijas valstu vienošanās paredz, ka Igaunijas institūciju uzdevums ir izveidot un regulāri atjaunot atjaunojamo energoresursu Internet datu bāzi, savukārt Lietuvas institūcijām jāorganizē Baltijas valstu simpozijs par pētījumiem atjaunojamo energoresursu jomā.

Baltijas valstu lauksaimniecības ministri ir noslēguši šo vienošanos, lai samazinātu valstu atkarību no ievestajiem enerģijas izejmateriāliem, palielinātu nodarbinātību lauku rajonos un piedāvājumu lauksaimniecības tirgū, kā arī, lai samazinātu apkārtējās vides piesārņošanu.

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Mārtiņš Roze;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv