Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Zemkopības ministrs sveic dārzkopības kooperatīvu „Mūsmāju dārzeņi” ar atbalstā izmaksāto pirmo miljonu latu

Publicēts 2009-04-18 15:31:12

Samazināt palielināt tekstu

17.04.2009

Šodien zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Ogres rajona Madlienas pagastā sveica Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību (LPKS) „Mūsmāju dārzeņi” ar atbalstā izmaksāto un kooperatīva attīstībā investēto pirmo miljonu latu.

Pasniedzot kooperatīva vadošās saimniecības „Galiņi” saimniekiem Edītei, Jurim un Kārlim Stazdiņiem simbolisku maksājuma uzdevuma kopiju, zemkopības ministrs vēlēja arī nākamo atbalsta finansējumu – kopumā ap 2,5 miljoni latu - izlietot tikpat veiksmīgi kā pirmo miljonu. J.Dūklavs uzsvēra: „Kooperēties ir nepieciešams un vajag. Īpaši mazajām saimniecībām kooperācija ir izdzīvošanas garants. Kooperācija ir lauksaimnieciskās uzņēmējdarbības visdzīvotspējīgākā forma, ko uzskatāmi var redzēt šeit „Galiņos”. Jūs esat spilgts piemērs citām saimniecībām - ka ir iespējams īstenot savas ieceres.”

Savukārt Lauku atbalsta direktors Andris Rukmanis uzsvēra, ka dārzeņu audzēšanas kooperatīvs ir Latvijā pirmā ražotāju grupa, kas pieteikusies un arī saņem atbalstu no Eiropas Lauksaimniecības garantijas fonda (ELGF) Kopējā tirgus organizācijas pasākuma “Ražotāju organizāciju atzīšana, darbības programmu apstiprināšana un atbalsts augļu un dārzeņu sektorā”, un šis pirmais miljons latu ir pirmā izmaksātā summa Latvijas lauksaimniekiem šīs atbalsta programmas ietvaros.

„Galiņu” saimnieks Kārlis Strazdiņš zemkopības ministru iepazīstināja ar saimniecību, plašāk skaidrodams un uzskatāmi iepazīstinādams ar pirmā atbalsta miljona praktisko izlietojumu. Saimniecībā ir rekonstruētas noliktavas, uzstādītas aukstuma iekārtas, iegādātas 3 dārzeņu pirmapstrādes iekārtas, kā arī iekārtas dārzeņu pieņemšanai, automātiskā fasēšanas līnija. „Tāpat arī pārējās kooperatīva saimniecībās ir rekonstruētas noliktavas, uzstādītas aukstuma un dārzeņu pirmapstrādes iekārtas, iegādātas dažādas tehnikas vienības dārzeņu audzēšanai un kravas autotransports ar temperatūras regulēšanu,” klātesošajiem stāstīja K.Strazdiņš.

Jau ziņots, ka Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība „Mūsmāju dārzeņi” izveidota 2006.gadā kā ražotāju grupa un šobrīd apvieno 6 dārzeņu audzēšanas saimniecības. Kooperatīvā tiek audzēti kāposti, burkāni, bietes, gurķi, tomāti, kolrābji, kabači, sīpoli un citi dārzeņi, kurus piegādā lielveikalu tīkliem Rimi, Elvi un Prisma. Kooperatīva ražotāju grupas atzīšanas plāns ir apstiprināts uz trīs gadiem par kopējo summu 3,5 miljoni latu. 2008.gada augustā noslēdzās atzīšanas plāna pirmais darbības gads, par kuru šobrīd kooperatīvam izmaksāts atbalsts 1 033 238 latu apmērā.

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Jānis Dūklavs;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv