Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Zemkopības ministrs un Lietuvas lauksaimniecības ministrs pārrunā abu valstu pieredzi nozīmīgākajās nozares jomās

Publicēts 2009-10-03 19:13:04

Samazināt palielināt tekstu

02.10.2009

Šodien zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Zemkopības ministrijā (ZM) tikās ar Lietuvas lauksaimniecības ministru Kazi Starkēviču, lai pārrunātu vairākas abām kaimiņvalstīm aktuālas tēmas lauksaimniecības nozarēs.

Lietuvas lauksaimniecības ministrs dalījās pieredzē par Eiropas Savienības (ES) finansējuma saņemšanas atvieglojumu sistēmu lauksaimniekiem Lietuvā. K.Starkēvičs skaidroja, ka mazajiem projektiem, tas ir, tehnikas un aprīkojuma iegādei, lauksaimnieki atbalstu var saņemt bez detalizēta projekta iesniegšanas 30 dienu laikā. „Lauksaimnieku vidū programma ir ļoti populāra un viņi to labprāt izmanto,” sarunā norādīja K.Starkēvičs.

Pārrunājot situāciju piena sektorā, Lietuvas lauksaimniecības ministrs skaidroja, ka arī Lietuvā ir kritiska situācija, tāpat kā citviet Eiropā. Tas lielā mērā saistīts ar to, ka kaimiņvalstī nav attīstīta kooperācija un tādējādi izveidojusies zemākā piena iepirkuma cena ES. Pašreiz piena ražotāji tomēr izteikuši vēlmi veidot kooperatīvu un būvēt jaunu piena pārstrādes kombinātu. „Ceru, ka Latvijas pieredze mums lieti noderēs, un pakāpeniski spēsim piena nozari atveseļot,” uzsvēra K.Starkēvičs.

Apspriežot tādu lauksaimniekiem aktuālu tēmu, kā iekrāsotās dīzeļdegvielas izmantošana, K.Starkēvičs norādīja, ka Lietuvas lauksaimnieki to pērk bez akcīzes nodokļa vairumā, uzkrājot cisternās saimniecībās. Tā kā šīs degvielas izmantošana regulāri tiek kontrolēta, tad plānots vienkāršot kontroles procesa administratīvās procedūras.

Amatpersonas arī pārrunāja zvejniecības jautājumus. Lietuva kopā ar vairākām Baltijas jūras valstīm izvirzījusi jaunus priekšlikumus atbalsta programmām zvejniecības optimizēšanai, ierosinot, ka, ja tiek sagriezti divi veci zvejas kuģi, tad tiek dota iespēja uzbūvēt vienu jaunu kuģi. „Aicinu Latvijai arī pievienoties šim priekšlikumam, jo tas ir aktuāli gan mums, gan jums,” sarunā aicināja K.Strakēvičs.

Pēc diskusijas zemkopības ministrs un Lietuvas lauksaimniecības ministrs apmeklēja akciju sabiedrību „Jaunpils piens”, jo kaimiņvalsts kolēģi vairākkārt izteikuši vēlmi tuvāk iepazīties ar Latvijas lauksaimniecības produktu pārstrādes kooperatīvu pieredzi.

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Jānis Dūklavs;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv