Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Zemkopības ministrs un Vācijas vēstnieks Latvijā pārrunā piena tirgus un KLP reformas jautājumus

Publicēts 2009-04-24 14:25:50

Samazināt palielināt tekstu

22.04.2009

Šodien zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Zemkopības ministrijā tikās ar Vācijas vēstnieku Latvijā Detlefu Veigelu. Amatpersonas apmainījās viedokļiem par aktualitātēm nozarē, plašāk pārrunājot situāciju Latvijas, Vācijas un Eiropas Savienības (ES) piena tirgū, kā arī pārmaiņas Kopējā lauksaimniecības politikā pēc 2013.gada. Tāpat D.Veigels J.Dūklavam nodeva Vācijas valsts lauksaimniecības un patērētāju tiesību aizsardzības ministres Ilzes Aigneres apsveikumu sakarā ar stāšanos Latvijas Republikas zemkopības ministra amatā.

Zemkopības ministrs skaidroja Vācijas vēstniekam Latvijas situāciju piena sektorā un norādīja, ka Latvijas valdība piena ražotājiem maksimāli nākusi pretī, izmantojot atbalstam visus resursus, kādi pašreiz ir tās rīcībā. Savukārt D.Veigels norādīja, ka izprot šo problēmu, jo līdzīgā situācija nonākuši arī Vācijas un daudzu ES dalībvalstu piensaimnieki. Tāpat arī Vācijas vēstnieks izteica sapratni par Latvijas valdības pūliņiem situāciju stabilizēt šā brīža sarežģītajā ekonomiskajā stāvoklī, kāds vērojams ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē. Viņš norādīja, ka būtu jādomā par pārprodukcijas piena izmatošanu jaunlopu ēdināšanā, kā arī jācīnās par tirgu liberalizāciju.

Pārrunājot piena eksporta iespējas, amatpersonas bija vienisprātis, ka „skats būtu jāvērš austrumu virzienā” un atzina, ka būtu lietderīgi izvērtēt ES likumdošanas piemērošanu Krievijas tirgus pārtikas drošības prasībām, kas tādējādi ES dalībvalstīm ievērojami atvieglotu un paplašinātu eksporta iespējas, tai skaitā arī Latvijai.

Tāpat Vācijas vēstnieks saskatīja paralēles ievērojamai piena iepirkuma un pārdošanas cenas atšķirībai kā Vācijā, tā Latvijā. J.Dūklavs norādīja, ka ir salīdzinoši sarežģīti pārliecināt tirgotājus, kas pārsvarā ir ārvalstu investori, par Latvijā ražotas pārtikas plašāku sortimentu veikalu plauktos. „Ir jāatzīst, ka peļņas lauvas tiesa joprojām tiek tirgotājam. Bet mēs turpinām strādāt pie šī jautājuma,” viesim skaidroja zemkopības ministrs.

Analizējot KLP iespējamās izmaiņas pēc 2013.gada, D.Veigels J.Dūklavam iesniedza Vācijas oficiālo pozīciju ES paziņojuma kontekstā "Budžetu reformēt, Eiropu izmainīt", kur formulēts Vācijas viedoklis arī par KLP izmaiņām. D.Veigels skaidroja, ka Vācija meklē risinājumus saistībā ar iemaksām ES fondā, ko Vācija sedz vienas trešdaļas apmērā, pret ko iebilst lauksaimnieki. Savukārt J.Dūklavs norādīja, ka Latvijas galvenais mērķis ir panākt ar citām dalībvalstīm līdzvērtīgus maksājumus lauksaimniekiem, kā arī skaidri zināt, kad tas notiks un cik liels šis atbalsts būs.

Sarunas noslēguma amatpersonas atzina, ka valstu iesākto sadarbību nozarē ir jāturpina, rēķinoties ar šā brīža komplicēto ekonomisko situāciju. Jau ziņots, ka Latvija sadarbojas ar Vācijas nozares institūcijām vairāku divpusēju projektu ietvaros, piedaloties starptautiskās lauksaimniecības un pārtikas izstādes, kā arī Vācijas federālo pavalstu līmenī vairākās Latvijas lauksaimniecībai nozīmīgās jomās

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Jānis Dūklavs;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv