Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Lauksaimniecība

Zemniekiem par adekvātu piena cenu jācīnās vienoti!

Publicēts 2008-04-23 10:25:08

Samazināt palielināt tekstu

22.04.2008

SIA "Daudznozaru kompānija Daugava"("DK Daugava")solidarizējas ar zemniekiem un palīdzēs risināt situāciju, lai viņi saņemtu vismaz Ls 0,25 par piena litru.

"Mēs morāli atbalstīsim zemniekus, kuri protestēs pret neadekvāti zemajām piena iepirkuma cenām. Nav pieņemami, ka piena lopkopība šobrīd ir pakļauta iznīcībai tikai tādēļ, ka lielie piena pārstrādes uzņēmumi piena ražotājiem maksā nožēlojami maz," satraukts SIA "Daudznozaru kompānijas Daugava" valdes priekšsēdētājs Aigars Vaivars.

Iespējamo sadarbību protesta akciju organizēšanā ar Aigaru Vaivaru ir apsprieduši Zemnieku saeimas un vairāku rajonu zemnieku apvienību pārstāvji, sarunas paredzētas vēl ar citiem. "DK Daugava" gan ražo pienu, gan to pārstrādā – nav atkarīga no lielo pārstrādes uzņēmumu labvēlības un jēlpiena cenu svārstībām. Tomēr "DK Daugava" kā sociāli atbildīgs uzņēmums ir gatava atbalstīt nozares pārstāvjus šobrīd viņiem tik nelabvēlīgajā laikā.

Par saimnieka Aigara Vaivara SIA "Daudznozaru kompāniju Daugava"

SIA "Daudznozaru kompānija Daugava" ražo vairāk nekā 40 veida dabīgus piena produktus, 15 maizes šķirnes ar dabīgo ieraugu un cepumus "Daugava". Piena līnijas "Daugava" produktus kopš 2005. gada pilda stikla tarā, bet jaunāko piena līniju "Aiviekste" – plastmasas pudelēs un burciņās. "Aiviekste" produkti atšķiras ar zemāku tauku saturu.

Uzņēmuma mērķis no pašiem pirmsākumiem ir bijis kvalitatīvu, dabīgu piena produktu ražošana – tajā darbojas pilnais aprites cikls: izejvielas ražošana – produktu ražošana – to loģistika uz veikaliem. Šāda saimniekošana nodrošina pilnvērtīgu kvalitātes kontroli un garantē produktu kvalitāti. To ar savu parakstu uz produktu iepakojuma apliecina arī uzņēmuma saimnieks Aigars Vaivars.

SIA "Daudznozaru kompānija Daugava" dibināta 1995. gadā, bet jau līdz tam vairākus gadus darbojās Aigara Vaivara vadītā ceptuve "Sērene". Uzņēmums atrodas stratēģiski un ģeogrāfiski izdevīgā vietā – Sērenē, Aizkraukles rajonā. Saimniecība apsaimnieko 800 hektārus zemes. Fermā "Birzes" mīt 500 liellopu ganāmpulks, no kura 300 govis ir slaucamas. Modernajā fermā ir ierīkota datorizēta govju slaukšanas iekārta, kas nodrošina visaugstākās kvalitātes piena ieguvi.

2005. gadā ar Eiropas Savienības Sapard programmas atbalstu atklāts jauns piena pārstrādes kombināts. Produkti ar nosaukumu "Daugava" un "Aiviekste", kā arī maize "Sērene" un "Daugava" nopērkami tādās lielveikalu ķēdēs kā "SKY", "RIMI", "ELVI" un citviet Latvijā.

www.daugavadk.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Zemnieku saeima; Daudznozaru kompānija Daugava, SIA;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv