Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Auto un transports

Ženēvas labākais konceptauto – Saab 9-x BioHybrid

Publicēts 2008-03-12 09:33:11

Samazināt palielināt tekstu

SAAB Ženēvas debija "9-x BioHybrid" saņēmis autoizstādes labākā koncepta auto balvu, ko ik gadu pasniedz "Autoweek Magazine". Šis ir viens no diviem Saab demonstrētajiem šī gada konceptmodeļiem. Otrs jaunums - "Saab 9-4X BioPower" savu pirmizrādi piedzīvoja jau Detroitā.

Pasaules pirmizirāde – Saab 9-X BioHibrīds

Ar "9-X Biohibrīdu" Saab pretendē uz premium kompaktklases segmentu. Ženēvā demonstrētais auto ir aprīkots ar 200 zirgspēku (147kW) 1.4 litru BioPower turbo motoru, kas darbojas ar alternatīvo degvielu - biobenzīnu (E85), kas kopš pagājušā gada rudens pieejams arī Latvijā. Šī 3-durvju automašīna spēj darboties arī ar saules enerģiju. Saab 9-X Biohibrīds būs orientēts uz jauniem pircējiem, kuri novērtēs progresīvo dizainu, jaudu un jaunākās tehnoloģijas.

Eiropas pirmizrāde: Saab 9-4X BioPower

Ar "Saab 9-4X BioPower" konceptu Saab apstiprina savus plānus ieiet arvien augošajā krosoveru segmentā ar dinamisku, videi draudzīgu automašīnu, kurai uzstādīts četru cilindru 2.0 litru BioPower turbo motors, kura jauda ir 300 zirgspēki, patērēs tikai 4,9 litrus uz 100 kilometriem. Īstu braukšanas prieku sniegs Saab izstrādātā jaunā XWD (cross wheel drive) pilnpiedziņas sistēma, kura tiks uzstādīta arī jaunajam Saab 9-3. Apzīmējums "BioPower" nozīmē, ka auto ir dzinējs, kas kā degvielu izmanto benzīna un etanola maisījumu (Biobenzīnu E85). Pagaidām nav precīzas informācijas, kad Saab ar tādu pašu nosaukumu "9-4" nonāks tirdzniecībā, bet tas notikšot visai drīz. "Saab 9-4" tirgū konkurēs ar tādiem populāriem modeļiem kā "Toyota RAV-4" un "Honda CR-V".

Vienīgais, oficiālais Saab pārstāvis Latvijā ir SIA "Viking Motors", kas pērn pārņēmis visas uzņēmuma "E&S Auto" saistības Latvijas tirgū un šogad svin uzņēmuma 15 gadu jubileju. Piecpadsmit gadu laikā uzņēmums no neliela, specializēta servisa kļuva par oficiālo "SAAB", "Cadillac", "Hummer" un "Corvette" marku pārstāvi Latvijā.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Viking Motors, SIA; SAAB;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv