Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Žurnālisti aicināti uz tikšanos ar starptautiskiem izglītības ekspertiem

Publicēts 2007-12-12 11:10:14

Samazināt palielināt tekstu

Šodien, 12.decembrī pulksten 13:00 ANO namā, Pils ielā 21, Rīgā žurnālisti tiek aicināti uz tikšanos – preses konferenci, kurā tiks sniegta informācija par pirmo tik augsta līmeņa starptautisko izglītības konferenci Latvijā "Iekļaujošā izglītība: no politiskā dialoga līdz saskaņotai rīcībai", kas nākamā gada 24.-26.februārī Rīgā pulcinās izglītības jomas ekspertus un profesionāļus no gandrīz 50 Eiropas un Ziemeļamerikas reģiona valstīm.

Preses konferencē tiks sniegta informācija par gaidāmo starptautisko konferenci, kā arī tiks atklāta oficiālā konferences mājas lapa. Tāpat speciālisti skaidros dažādus aktuālos jautājumus izglītības politikā un iekļaujošās izglītības jomā gan Latvijā, gan citur pasaulē.
Preses konferencē piedalīsies augstas UNESCO amatpersonas, kas šajās dienās viesosies Latvijā – UNESCO Starptautiskā izglītības biroja direktore Klementīna Asedo (Clementina Acedo), UNESCO Izglītības padomnieks Eiropas reģionā, UNESCO Institūtu atbalsta un koordinācijas nodaļas vadītājs Aleksandrs Saņņikovs (Alexander Sannikov, kā arī Latvijas pārstāvji – izglītības un zinātnes ministre, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) viceprezidente Baiba Rivža un UNESCO LNK ģenerālsekretārs Rolands Ozols.

Iekļaujošās izglītības jautājumi kļūst aizvien aktuālāki gan Latvijā, gan citviet pasaulē. Tādēļ ikvienas valsts uzdevums ir veicināt un atbalstīt jauniešu ar īpašām vajadzībām iespēju pilnvērtīgi izglītoties. Iekļaujošās izglītības procesā tiek nodrošinātas izglītojamo daudzveidīgās vajadzības, palielinot ikviena līdzdalības iespējas mācību procesā, dažādās aktivitātēs un kultūras norisēs, kā arī maksimāli samazinot izslēgšanas iespējas no izglītības procesa.

Konferencē "Iekļaujošā izglītība: no politiskā dialoga līdz saskaņotai rīcībai" plānots pievērsties jautājumiem par Eiropas un Ziemeļamerikas reģiona valstu politiku iekļaujošās izglītības jomā. Konferences mērķi:
diskutēt par politiskajām tendencēm iekļaujošajā izglītībā Eiropā un Ziemeļamerikā;
analizēt pieredzi iekļaujošās izglītības ieviešanas jautājumos Eiropā un Ziemeļamerikā, kā arī izvērtēt esošos sasniegumus un nākotnes izaicinājumus;
sniegt ieteikumus tālākai rīcībai iekļaujošās izglītības veicināšanai Eiropas un Ziemeļamerikas valstīs, kā arī – pasaulē.

www.izm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Baiba Rivža;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv