Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Izglītība

AIESEC Valmiera noslēdz neformālās izglītības projektu "Informal Age"

Publicēts 2008-04-30 13:43:33

Samazināt palielināt tekstu

Šodien, 2008. gada 30.aprīlī noslēdzas AIESEC Valmiera organizētais neformālās izglītības projekts "Informal Age". No 26. februāra līdz 30. aprīlim projekts norisinājās 10 Valmieras, Cēsu un to rajonu vidusskolās, projektā iesaistot vairāk kā 350 skolēnu. Noslēguma pasākums norisināsies 17.00 galerijā "Laipa", Valmierā plkst.

Noslēguma pasākumā viesiem būs iespēja iepazīties ar projekta norises gaitu, uzzināt gan starptautisko delegātu, gan projektā iesaistīto skolēnu viedokļus, kā arī uzzināt kā projektu un paveikto vērtē paši tā organizētāji.

Projekts tika veidots ar mērķi veicināt jauniešu neformālās izglītības prasmju, profesionālās un personīgās izaugsmes attīstību, kā arī sekmēt neformālās izglītības popularizēšanu un pielietojumu vispārējās vidējās izglītības iestādēs. Trīs starptautiski delegāti no Armēnijas un Gruzijas vadīja apmācības, attīstot skolēnu neformālās izglītības prasmes – darbu komandās, laika plānošanu, līderību un mērķu izvirzīšanu. Tāpat jauniešiem bija iespēja uzzināt vairāk par ārvalstu viesu dzimtenēm – Armēniju un Gruziju, kā arī uzlabot savas angļu valodas zināšanas.

Par to, ka projekts bijis veiksmīgs, liecina apmācībās iesaistīto skolēnu atsauksmes. Cēsu Valsts ģimnāzijas skolniece Linda pastāstīja, ka šādi projekti skolā nenotiek bieži, tāpēc projektā pavadītais laiks esot bijis fantastisks: "Tas mums bija kaut kas jauns, un es priecājos, ka mūsu skola bija viena no tām, kuru izvēlējāties. Jūsu projekts man lika padomāt par lietām, par, kurām es līdz šim nebiju domājusi". Arī Liene no Cēsu 2. vidusskolas uzskata, ka: "Projekts mudināja domāt par mūsu nākotni un to, kādu mēs to vēlamies redzēt". Savukārt, Kristīne no Cēsu Valsts ģimnāzijas atzīst, ka: "Ārvalstu delegāti ar savu draudzīgumu un entuziasmu, piesaistīja uzmanību lekcijām tā, ka beigās bija žēl, ka apmācības beigušās."

Projekta starptautiskie delegāti uzskata, ka projekts ir bijusi lieliska iespēja ne tikai jauniešiem, bet arī viņiem pašiem. Meri no Gruzijas izteica sajūsmu par dalību projektā: "Runājot par maniem ieguvumiem, esmu ieguvusi patiešām daudz pieredzes esot šeit un ik dienu strādājot ar latviešu jauniešiem. Mani fascinē šī valsts un AIESEC projekts, kas man deva iespēju atrast pašai sevi un palīdzēt izprast sevi arī citiem!" Gruzīnu puisis Lasha atceras, kādu reizi, kad jaunieši pavisam negaidot izveidojuši prezentāciju par Baltiju un Latviju: "Parasti prezentācijas pasniedzam mēs, bet vienā no skolām jaunieši mums pastāstīja par Baltijas valstīm, kultūru, uzvedību, jauniešiem un pat bija sagatavojuši lielu prezentāciju par Latviju ar dejām, dziesmām un video materiāliem. Mēs bijām tiks saviļņoti redzot, ar kādu mīlestību viņi to dara." Savukārt, Gayane no Armēnijas ar prieku atzīst, ka izjūt gandarījuma sajūtu par paveikto: "Esam sasnieguši, ko vēlējāmies!"

"Informal Age" ir pirmais, bet ne pēdējais AIESEC Valmiera organizētais projekts. Arī turpmāk AIESEC lokālā komiteja Valmierā turpinās darbu pie jaunu projektu organizēšanas.

Projekta organizatori saka lielu paldies visiem atbalstītājiem, kas palīdzēja projekta tapšanā: projekta ģenerālsponsoriem - Valmieras pilsētas domei, A/S "Hansabanka", viesnīcai "Naktsmājas", SIA "ERG Būve", SIA "Kantīne B" un SIA "Ceļu komforts". Paldies sakām Vidzemes Augstskolai, aktīvā tūrisma centram "Eži", Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūrai, SIA "Baltijas Industriālais serviss", A/S "BTA", SIA "Respekts", SIA "LatMet", SIA "Oberons A", a/s "Latfood", a/s "Cēsu alus", kinoteātrim "Gaisma", "Čili Picai", SIA "Sano", "Štoka picai", "Beķerejai Grundiņi", ziedu salonam "Rēzija", SIA "Ķukas", SIA "Valmieras Olimpiskais centrs", SIA "Vidzemes papīrs", SIA "Austris AG", zirgaudzētavai "Kocēni", Valmieras bērnu sporta skolas peldbaseinam, reklāmas firmai "ENRO", "Multiklubs". Informatīvi projektu atbalstīja radio SWH Valmieras studija un ziņu portāls www.valmiera24.lv.

Uzziņai:
AIESEC ir starptautiska jauniešu organizācija ar mērķi atklāt un attīstīt jaunatnes potenciālu, atstājot pozitīvu iespaidu sabiedrībā. Šobrīd vairāk nekā 1000 universitātēs 100 valstīs AIESEC nodrošina iespējas jauniešiem strādāt ārzemēs, attīstīt savas līdera spējas, izveidot personīgo kontaktu tīklu, un atklāt virzienu un mērķus savai nākotnei. Latvijā AIESEC darbojas jau 13 gadus. Latvijā pašlaik organizācijai AIESEC ir trīs pārstāvniecības: Rīgā, Ventspilī un Valmierā. AIESEC Latvija pārstāvniecība Valmierā izveidota 2007. gada septembrī ar mērķi veicināt jauniešu potenciāla attīstību un veidošanos Vidzemes reģionā. Projekts "Informal Age" ir pirmais AIESEC Valmiera organizētais projekts.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: AIESEC;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv