Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Eiropas Savienība un NATO

Aizsardzības ministrija veic iemaksas NATO programmas Partnerattiecības mieram Trasta fondā Azerbaidžanai un Gruzijai

Publicēts 2008-05-21 16:03:51

Samazināt palielināt tekstu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Aizsardzības ministrijas (AM) izstrādātais MK rīkojums "Par iemaksu Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO)/Partnerattiecības mieram Trasta fondā Azerbaidžānai" un "Par atbalstu un iemaksu Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO)/Partnerattiecības mieram Trasta fondā Gruzijai".

MK rīkojumi nosaka no AM 2008. gada budžeta līdzekļiem NATO/Partnerattiecības mieram Trasta fondā Azerbaidžānai iemaksāt 10 542 latus, bet NATO/Partnerattiecības mieram Trasta fondā Gruzijai - 21 084 latus.

Azerbaidžāna un Gruzija ir NATO partnervalstis, kuras AM atbalsta aizsardzības reformu palīdzības un sadarbības jomā. Līdz šim sniegtais atbalsts abām valstīm lielākoties īstenots divpusējās aizsardzības sadarbības līmenī, tomēr vienlaicīgi Latvijai kā NATO dalībvalstij ir iespējams sniegt ieguldījumu starptautiskās iniciatīvās, kas nodrošina veiksmīgu drošības un aizsardzības sektora reformu norisi Azerbaidžānā un Gruzijā.
Trasta fonda Azerbaidžānai mērķis ir attīrīt 569 hektārus Agstafa reģiona zemes no nesprāgušas munīcijas un atrasto munīciju iznīcināt.

Trasta fonda Gruzijai mērķis ir demilitarizēt 1080 S-8 nevadāmās gaiss-zeme kaujas raķetes militārajā bāzē Vartsikhe, kā arī 5724 Alzan tipa raķetes un 1976 Kristall tipa raķetes, kas atrodas Dedoplistkaro militārajā bāzē.

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv