Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Mediji, reklāma, mārketings

Aizsardzības ministrs aicina Rīgas domes priekšsēdētāju atsaukt nepatiesi izplatīto informāciju Krievijas medijos

Publicēts 2009-08-20 15:53:17

Samazināt palielināt tekstu

19.08.2009

Aizsardzības ministrs Imants Lieģis nosūtījis vēstuli Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam, kurā norādījis uz būtisku neprecizitāti, ko šā gada 30. jūlija intervijā Krievijas laikrakstam „Rossiskaja Gazeta” izteicis N.Ušakovs, runājot par Latvijas iedzīvotājiem, kuri saņem Aizsardzības ministrijas (AM) pabalstu.

Uz žurnālista jautājumu „vai taisnība, ka karavīri, kuri dienēja Latviešu SS leģionā, joprojām saņem piemaksu pie pensijas” Rīgas domes priekšsēdētājs atbildējāt apstiprinoši, piebilstot, ka šo piemaksu pie pensijas leģionāriem izmaksā Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija.

Vēstulē N.Ušakovam aizsardzības ministrs norāda, ka no AM piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem Ministru kabineta noteiktajā kārtībā un apmērā ikmēneša pabalsts tiek izmaksāts nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem, kuri cīnījās vai atbalstīja cīņu pret okupācijas režīmu militārajiem formējumiem un šo režīmu administrāciju. Tas tiek darīts saskaņā ar likuma „Par nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu” 10. pantu.

Tāpat I.Lieģis norāda, ka nacionālās pretošanās kustība dalībnieku statuss tiek piešķirts cilvēkiem, kuri pelnījuši visaugstāko atzinību par savu ieguldījumu cīņā pret vienu no ļaunākajām ideoloģijām 20. gadsimtā – boļševismu, kā arī uzspiesto padomju okupācijas režīmu. Šādu cilvēku godināšana ir katra Latvijas pilsoņa un valsts amatpersonas pienākums.

„Izsaku neizpratni par to, ka Jūs kā pašvaldības amatpersona esat maldinājis citas valsts – Krievijas – sabiedrību, sniedzot nepatiesu informāciju. Tādējādi ir nodarīts būtisks morāls kaitējums cilvēkiem, kas cīnījās par Latvijas neatkarību okupācijas gados, kā arī Aizsardzības ministrijai un Latvijas valsts tēlam kopumā,” uzsver I.Lieģis.

Aizsardzības ministrs aicina Rīgas domes priekšsēdētāju N.Ušakovu atturēties no Otrā pasaules kara dalībnieku vērtējuma politizācijas, kā arī vērsties Aizsardzības ministrijā vai Kara muzejā, ja nepieciešama precīzāka informācija par nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem.

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Nils Ušakovs; Imants Lieģis;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv