Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Bizness

Aktualizē starptautisko sadarbību

Publicēts 2007-04-17 12:43:09

Samazināt palielināt tekstu

Pagājušās nedēļas nogalē Valmierā notiekošās uzņēmējdarbības un izglītības izstādes "Vidzeme 2007" ietvaros ar starptautiskajiem partneriem pārrunātas turpmākās sadarbības aktivitātes.

Turpinot iepriekšējos gados sākto darbinieku pieredzes apmaiņas programmu, aprīļa nogalē uz Vīlandi (Igaunijā) dosies Valmieras pašvaldības Attīstības, Informācijas tehnoloģiju, kā arī Sabiedrisko attiecību nodaļas speciālisti. Valmiera sadarbojas ar Vīlandi kopš Latvija un Igaunija vēl bija Padomju Savienības republikas. Sadarbības līgums atjaunots 1992. gadā. Regulāri notiek kultūras projektu, mākslas izstāžu apmaiņa. Pilsētu futbola, basketbola un vieglatlētu komandas piedalās sadraudzības pilsētu turnīros un citos sporta pasākumos. Turklāt ik gadu jūnijā Vīlandē tiek organizētas Mazās Hanzas dienas, kurās piedalās arī valmierieši. Jāpiebilst, ka Vīlande ir Igaunijas sestā lielākā pilsēta ar ~ 21 tūkstoti iedzīvotāju un atrodas Igaunijas dienvidu daļā pie gleznainā Vīlandes ezera.

Savukārt maija beigās plānots, ka Valmierā pirmajā oficiālajā vizītē ieradīsies jaunais Solnas pilsētas mērs Lars Erik Salminen ar delegāciju. Viesošanās laika tiks parakstīts aktualizētais sadarbība slīgums starp abām pilsētām. Kopš 1991. gada Valmierai ir sadarbības līgums ar Solnas pilsētu Zviedrijā. Sadarbībā ar Solnu īstenoti projekti vides, sociālajā, kultūras, izglītības jomās. Solnas pilsēta sekmējusi "Lauvu kluba" Valmierā izveidi ar mērķi palīdzēt sociāli maznodrošinātiem iedzīvotājiem. Jāpiebilst, ka Solna ir Stokholmas priekšpilsēta ar apmēram 60 tūkstošiem iedzīvotāju, kur koncentrējas Zviedrijas galvaspilsētas lielākie uzņēmumi.

Nedēļas nogalē Valmierā viesojās arī Valmieras sadarbības partneri no Vācijas- Gīterslo apgabala un Halles pilsētas. Iecerēts, ka pēc starptautiskām Hanzas dienām, kas šogad atkal norisināsies Vācijā, Valmieras delegācijas pieredzes apmaiņas vizītē apmeklēs arī Halles pilsētu. Sadarbība ar vāciešiem notiek kopš 1994. gada Gīterslo apgabala un Valmieras rajona oficiālās sadarbības līguma ietvaros. Halle (Westf.) ir Gīterslo apgabala ziemeļu daļas pārvaldes, izglītības, sporta un kultūras centrs. Jāpiebilst, ka šogad aprit 15 gadi, kopš Valmieras rajons sadarbojas ar Gīterslo apgabalu Vācijā. Lai to atzīmētu jau maijā Latvijas partneri dosies vizītē uz Gīterslo. Vairāki pasākumi plānoti arī vasaras beigās Valmierā.

No 25.aprīļa Vidzemē, arī Valmierā uzturēsies Pleskavas apgabala Krievijā politiķu delegācija vismaz 20 cilvēku sastāvā. Atgādinām, ka Biznesa dienu ietvaros 12. un 13. aprīlī Valmierā uzturējās un par biznesa iespējam ar Latvijas komersantiem diskutēja un kontaktus dibināja vairāk nekā 50 Pleskavas uzņēmēji.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Valmiera; Biznesa dienas;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv