Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Auto un transports

Apkopoti aptaujas rezultāti par sabiedrisko transportu Valmieras pilsētā

Publicēts 2011-04-12 11:02:06

Samazināt palielināt tekstu

11.04.2011.

Lai uzlabotu Valmieras pilsētas sabiedriskā transporta kustību un apzinātu iedzīvotāju vēlmes, no 10.marta līdz 31.martam SIA „ VTU Valmiera”  veica iedzīvotāju aptauja par Valmieras pilsētas maršrutu autobusu kustības sarakstiem. Izteikt viedokli un priekšlikumus izmantojuši 309 deviņi pasažieri. 43% respondentu anketas aizpildījuši elektroniskā veidā internetā, bet 57% anketas aizpildījuši rakstiski, iesniedzot atbildes autobusu vadītājiem.

Sabiedriskā transporta pakalpojumus 41% pasažieru izmanto katru dienu, 21% tikai darba dienās, bet 14% autobusu izmanto 2-3 reizes nedēļā, liecina apkopotie rezultāti. Visvairāk sabiedriskais transports tiek izmantots nokļūšanai uz darbu (29%), veselības aprūpes apmeklēšanai (26%). Tāpat sabiedrisko transportu izmanto, lai apmeklētu kultūras un sporta pasākumus (15%), 13% pasažieru dodas uz tirdzniecības vietām, 10% apmeklē valsts vai pašvaldības iestādes, bet 7% sabiedrisko transportu izmanto, lai apmeklētu izglītības iestādes.

Izvērtējot brauciena sākuma pieturas un gala pieturas, aptaujā noskaidrots, ka virzienā no Kocēniem (līdz Rīgas 50) iedzīvotāji visbiežāk brauc līdz Stacijas ielas apkārtnei (31%) un līdz pilsētas centram (31%). No dzelzceļa stacijas apkārtnes pasažieri visbiežāk brauc virzienā uz Kocēniem (50%), līdz pilsētas centram (19%). No Valmiermuižas un SCO apkārtnes visbiežāk brauc virzienā uz Staciju (33%), līdz centram (31%) un virzienā uz Kocēniem (29%). No pilsētas centra pieturām visbiežāk iedzīvotāji brauc Stacijas virzienā  (49%) un Kocēnu virzienā (37%). No Purva ielas puses visbiežāk sabiedrisko transportu izmanto virzienā uz Staciju (42%) un līdz centram (42%). No Brīvības ielas, ZET un Apiņa ielas visbiežāk brauc Stacijas virzienā (42%) un Kocēnu virzienā (26%) aptaujāto.

Interesants fakts ir tas, ka neviens no aptaujātajiem no SCO un Valmiermuižas puses nebrauc uz Purva ielu.
Braucienam vienreizēju braukšanas biļeti izmanto 64% pasažieru, un pārsvarā (61%) to iegādājas tirdzniecības vietās, bet mēneša biļeti izmanto 30% pasažieru.  Uz jautājumu, kāpēc netiek izmantota iespēja iegādāties mēneša biļeti, visbiežāk respondenti minējuši, ka tas ir neizdevīgi, jo ar sabiedrisko transportu netiek braukts tik bieži vai arī to neiegādājas, jo autobusi kursē nepiemērotos laikos.
 
Uz jautājumu, vai spēkā esošais autobusu kustības saraksts pasažieriem ir izdevīgs, atbildējuši 290 aptaujātie. No tiem 54% uzskata, ka autobusu kustība nav saskaņota, bet 46% pasažieru uzskata, ka šobrīd pārvietošanās ir ērta un izdevīga.
 
Ja sabiedriskais transports kursētu pasažieriem izdevīgā laikā, tad to biežāk izmantotu 74% pasažieru, bet 26% uzskata, ka tas viņu braukšanas biežumu neietekmētu.

Visbiežāk minētie pasažieru priekšlikumi,  lai 4.maršruta autobuss kursētu līdz VSŠ, lai no Ausekļa ielas autobuss kursētu līdz tirgum, lai no Stacijas ielas bez pārsēšanās varētu nokļūt uz tirgu un rast iespēju atjaunot garos maršrutus, lai veiksmīgi varētu nokļūt līdz sev vajadzīgajam galamērķim bez pārsēšanās. Tāpat aptaujātie vēlas, lai tiktu organizēti maršruti uz veikalu „Depo”.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: „ VTU Valmiera” , SIA;
Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv