Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Nodarbinātība

Aplokšņu algu saņēmēju sodīšana veicinās jaunu nelegālās nodarbinātības metožu izgudrošanu

Publicēts 2009-11-27 01:04:19

Samazināt palielināt tekstu

26.11.2009

Iecere noteikt darbiniekam administratīvo atbildību par darba veikšanu bez rakstveidā noslēgta darba līguma vai daļu darba samaksas saņemot „aploksnē” pašreizējos ekonomiskajos apstākļos un tandēmā ar augsto bezdarba līmeni, kā arī lēmumu paaugstināt nodokļu slogu ir vērtējama kā darba ņēmēju dzīšana finansiālā strupceļā, uzskata Latvijas apvienoto  biedru arodbiedrība (turpmāk – arodbiedrība LABA). Lai gan darba līguma pamatmērķis ir nodrošināt darbinieka sociālo un darba tiesisko interešu aizsardzību, iecere sodīt par aplokšņu algas saņemšanu vairāk atgādina mēginājumu visiem veidiem un uz iedzīvotāju rēķina palielināt nodokļu ienākumus.

Arodbiedrība LABA norāda, ka darba attiecību iniciators ir darba devējs. Lai izvairītos no nodokļu nomaksas, darba devēji izvēloties darbiniekus priekšroku dos tiem darba ņēmējiem, kuri būs ar mieru reģistrēties kā pašnodarbinātie vai darbu veikt bez darba līguma. Tas neizbēgami izraisīs mākslīgu pašnodarbināto personu skaita palielināšanos, bet nesekmēs nodokļu pienesumu. Tāpat šāda prakse radītu vēl agresīvāku konkurenci darba ņēmēju vidū.

Pašlaik daudziem aplokšņu alga ir vienīgais ienākums un cilvēki bieži nevar atļauties būt likumpaklausīgi, principiāli un izvēlīgi. Sodot darba ņēmējus, tiks sodīti indivīdi, nevis mainīta sistēma kopumā. Neizbēgami tas liks gan cilvēkiem, gan uzņēmējiem izgudrot jaunus veidus kā saglabāt savus jau tā samazinātos ienākumus. Arodbiedrība LABA uzskata, ka tā vietā, lai meklētu jaunus un ar vien represīvākus veidus kā palielināt nodokļu ieņēmumus, amatpersonām būtu jārada veidi kā stimulēt uzņēmējus maksāt nodokļus.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Latvijas apvienoto biedru arodbiedrība;
Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv