Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Bizness

Ārlietu ministrs atklāj Latvijas-Azerbaidžānas biznesa forumu Baku

Publicēts 2007-04-17 12:56:39

Samazināt palielināt tekstu

Šodien, 17.aprīlī, Latvijas ārlietu ministrs Artis Pabriks, kurš jau otro dienu ir oficiālā vizītē Baku, atklāja Latvijas –Azerbaidžānas biznesa forumu.

Atklājot forumu, A. Pabriks novelēja tā dalībniekiem panākumus biznesa kontaktu dibināšanā un uzsvēra, ka sadarbība ekonomikas un biznesa jomās ir viena no galvenajām prioritātēm Latvijas un Azerbaidžānas divpusējās attiecībās. Kā apliecinājumu tam Latvijas ārlietu ministrs atzīmēja strauji augošo savstarpējas tirdzniecības apjomu. Piemērām, Latvijas eksports uz Azerbaidžānu 2006. gadā ir dubultojies. A.Pabriks minēja arī veiksmīgus sadarbības piemērus starp abu valstu uzņēmējiem tādās sfērās kā finanšu pakalpojumi, informāciju tehnoloģijas un sakaru sektors

Pēdējā pusotra gada laikā tā ir jau trešā plaša mēroga abu valstu vadošo uzņēmēju tikšanās: pirmās divas notika Baku un Rīgā Latvijas prezidentes V. Vīķes-Freibergas un Azerbaidžānas prezidenta Ilhama Alijeva vizīšu ietvaros. Jāatzīmē, ka šis forums notiek pēc uzņēmēju iniciatīvas, kas apliecina, ka valsts organizētie forumi bijuši sekmīgi un pavēruši uzņēmējiem nākotnes perspektīvas.

Lai nodibinātu lietišķus kontaktus ar Azerbaidžānas kolēģiem, šoreiz Baku ir ieradušies 20 Latvijas dažādu nozaru kompāniju vadītāji, ieskaitot tādus uzņēmumus kā "Turība", "VEF Radiotehnika", "Bauskas alus", Lattelecom, "Laskana", banka "Baltikum", "Baltic bogs", "Solo-F" un citas.

No Azerbaidžānas puses forumā piedalās vairāk nekā 60 vietējā biznesa pārstāvji.

Biznesa forumu Baku organizē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar Latvijas vēstniecību un Azerbaidžānas Tirdzniecības palātu.

Pēc foruma atklāšanas A.Pabriks tikās ar Azerbaidžānas ekonomikas attīstības ministru Heidaru Babajevu (Heydar Babayev) un mudināja Latvijas vēstniecību izmantot kā kontaktu veidošanas vietu abu valstu sadarbībai ekonomikā. Ministri arī pārrunāja investīciju iespējas, kā arī bija vienisprātis, ka Latvijas kā pērnās līderes ES un Azerbaidžānās kā pagājušā gada pasaules līderes ekonomikā potenciāls paver lielas iespējas sadarbībai.

Šodien pēcpusdienā Latvijas delegācija ar ārlietu ministru dosies iepazīšanas braucienā pa Azerbaidžānas rietumu reģioniem, kur ir ieplānots apmeklēt otro lielāko Azerbaidžānas pilsētu Gendžu un vēsturisko centru Šeki. Ir paredzētas tikšanās arī ar vietējo pašvaldību vadītājiem, lai apspriestu sadarbības aspektus reģionālajā līmenī.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Pabriks;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv