Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Tranzīts un muita

Atvieglo tranzīta kārtību brīvajās zonās

Publicēts 2007-06-19 18:12:28

Samazināt palielināt tekstu

Ministru kabinets (MK) otrdien, 19.jūnijā, apstiprināja Finanšu ministrijas (FM) sagatavotus grozījumus muitas procedūras – tranzīts – piemērošanas kārtībā, kuros paredzēts, ka, pārvietojot preces starp divām brīvajām zonām viena muitas kontroles punkta ietvaros, var piemērot tranzīta procedūru, izmantojot preču transporta pavadzīmi.

ES Muitas kodekss nosaka, ka ārējā tranzīta procedūra tiek piemērota gadījumos, kad Kopienas muitas teritorijā ārvalstu preces tiek pārvietotas no viena punkta uz citu. Šis formulējums ir neskaidrs un praksē ārējā tranzīta procedūras piemērošana nav viennozīmīga.

Latvijas Ostu padome 2006.gada 22.novembra sēdē aicināja FM izdarīt grozījumus tiesību aktos paredzot, ka viena muitas kontroles punkta ietvaros preces starp brīvajām zonām tiek pārvietotas saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta apstiprinātu tehnoloģisko shēmu.

Saskaņā ar Muitas kodeksu, dalībvalsts ir tiesīga noteikt vienkāršojumus ārējā tranzīta procedūras piemērošanā gadījumos, kad ārējā tranzīta procedūra tiek uzsākta un pabeigta šīs dalībvalsts teritorijā. FM ir saņēmusi Eiropas Komisijas atzinumu, ka tranzīta procedūra nav piemērojama gadījumos, kad preces tiek pārvietotas starp diviem punktiem, kurus uzrauga viena iestāde, t.i. nosūtīšanas un saņemšanas muitas iestāde ir viena un tā pati.

Lai nerastos pārpratumi Muitas kodeksa piemērošanā, FM izstrādāja noteikumus, kuros paredzēts, ka, pārvietojot preces starp divām brīvajām zonām viena muitas kontroles punkta ietvaros, var piemērot tranzīta procedūru, izmantojot preču transporta pavadzīmi.

www.fm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv