Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Tranzīts un muita

Būtiski auguši dzelzceļa kravu pārvadājumi

Publicēts 2008-04-07 22:29:50

Samazināt palielināt tekstu

Šī gada pirmajos trīs mēnešos SIA "LDZ Cargo" ir pārvedis par 18 % vairāk kravu nekā 2007.gada šajā pašā laika periodā. Šogad klientiem nogādāti 14 374 tūkstoši tonnu kravu, savukārt pērn šajā pašā laika periodā pārvadāti 12 124 tūkstoši tonnu kravu.

Lielākos kravu apjomus ar 5759 tūkstošiem tonnu veidoja nafta un naftas produkti un akmeņogles ar 4304 tūkstošiem tonnu. Trešo vietu ieņem minerālmēsli ar 1275 tūkstošiem tonnu. Šī kravu grupa, salīdzinot ar pagājušo gadu, š.g. pirmajā ceturksnī samazinājās par 23,7%, kad pārvadāti 1670 tūkst. tonnu. Kritums noticis, jo šī gada februāri tika pārtraukta kālija sāls transportēšana no Baltkrievijas uz Ventspils brīvostu.

"Kravu pārvadājumu pieaugums norāda uz vienmērīgi pieaugošu tendenci. Tieši pārvadājumu pieauguma tempa stabilizācija ļauj mums koncentrēties uz pakalpojumu kvalitātes uzlabošanu", uzsver "LDZ Cargo" valdes priekšsēdētājs Ēriks Šmuksts."

Kā iepriekš tā arī šogad lielāko kravu daļu galvenajos kravu veidos (naftas produkti, akmeņogles u.c.) nodrošina Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Lietuvas un Centrālās Āzijas valstu sadarbības partneri.

Šogad audzis naftas produktu, akmeņogļu, graudu un ķīmisko pārvadāto kravu apjoms. Graudus galvenokārt transportē no Kazahstānas, arī no Krievijas, Lietuvas un Ukrainas. Ķīmisko kravu pārvadājumos dominē amonjaka kravas, kas galvenokārt nāk no Krievijas, kā arī no Igaunijas un Lietuvas.

MĒS VEDAM JŪSU BIZNESU!

SIA "LDz Cargo", lielākais dzelzceļa kravu pārvadātājs Latvijā, ir viens no lielākajiem akcīzes un sociālās apdrošināšanas iemaksu maksātājiem valstī. SIA "LDz Cargo" izveidoja VAS "Latvijas Dzelzceļš" restrukturizācijas rezultātā. Līdz 2007.gada 5.jūlijam SIA "LDz Cargo" funkcijas veica valsts a/s "Latvijas Dzelzceļš" Kravu pārvadājumu pārvalde.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: LDz Cargo, SIA; Latvijas Dzelzceļš, AS;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv