Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Apdrošināšana

Coface uzsāk kredītrisku apdrošināšanu Latvijā

Publicēts 2008-05-21 16:19:36

Samazināt palielināt tekstu

Coface Austria Kreditversicherung filiāle Latvijā uzsāk jauna pakalpojuma – kredītrisku apdrošināšanas – ieviešanu, kas ļauj uzņēmējiem stabili vadīt savu biznesu, nodrošinoties pret iespējamiem zaudējumiem, kas var rasties to darījumu partneriem, nepildot savas saistības, jo tos apmaksās apdrošinātājs. Tādejādi uzņēmējs necieš neatgūto debitoru parādu dēļ.

Līdz šim Coface savus pakalpojumus Baltijas valstīm kredītrisku apdrošināšanā piedāvāja no Lietuvas, tagad tas būs pieejams arī Latvijas filiālē.

Martina Dobringer, Coface Austria & Coface Centrl Europa valdes priekšsēdētāja: "Īpaši lepojamies ar to, ka mūsu reģions koncerna ietvaros turpina būt straujāk augošais. Mūsu klienti, potenciālie un jau esošie, ar šo paplašināšanos gūst arvien lielākus labumus. Coface servisa globalizācija un informācijas tīkla paplašināšana, kā arī vietējais know-how, ir neatsverami priekšnoteikumi veiksmīgai darbībai."

Līdz šim Coface Latvija piedāvāja uzņēmumiem divu veidu pakalpojumus: kredītatskaišu sagatavošanu par iespējamiem darījumu partneriem un parādu piedziņu. Taču strauji augošā valsts ārējā tirdzniecība, kā arī importa un eksporta apjomu dubultošanās kopš 2004.gada, kļuva par impulsu Coface, lai paplašinātu pakalpojumu klāstu Latvijā. Līdz ar to Latvija kļuvusi par 51. valsti pasaulē, kur Coface piedāvā kredītrisku apdrošināšanu.

Māris Lukins, Coface Latvija rīkotājdirektors: "Coface Latvijā strādā jau 16 gadus un varu teikt, ka maksājumu kultūra valstī ir uzlabojusies. Arvien mazāk ir uzņēmumu, kas ļaunprātīgi kavē vai neveic savas kredītsaistības pret citiem uzņēmumiem. Lielākoties to veicinājusi Komerclikuma ieviešana, kā arī valsts cīņa ar pelēko ekonomiku. Kredītrisku apdrošināšana ir īpaši izdevīga uzņēmumiem, kuru gada apgrozījums ir sākot ar 1 milj. latu. Latvijā tādu uzņēmumu ir ap 4000. Apdrošināšanas prēmija parasti atkarīga no uzņēmuma apgrozījuma un sastāda 0,2 – 0,5% no tā."

Neskatoties uz acīmredzamo ekonomikas pārkaršanu, kas Latviju skāra 2007.gada martā, kopumā valsts uzrāda drošu ekonomikas vidi, kā arī maksājumu neveikšanas ziņā atrodas Austrijas, kā arī Centrālās un Austrumeiropas līmenī. Lai gan ekonomikas pieaugums ir lēnāks nekā pērn, var prognozēt, ka Latvijas ekonomika pieaugs ievērojami straujāk nekā Eiropas Savienībā vidēji.

Ja runājam par nozarēm, kas visvairāk izmanto kredītriska apdrošināšanu, tad tās ir konkrētās valsts spēcīgākās eksporta nozares. Latvijā tās ir pārtikas un tirdzniecības nozares.

Coface Austria & Coface Central Europe
Coface Austria, ar centrālo biroju Vīnē un filiālēm Polijā, Ungārijā, Latvijā, Lietuvā, Čehijā un Rumānijā, kopš dibināšanas 1954. gadā, ir lokālais tirgus līderis kredītu apdrošināšanas jomā. Kopš 1997. gada Coface Austria ir franču Coface meitasuzņēmums un viens no trim vispasaules spēlētājiem kredītu apdrošināšanas jomā.
Saistītais uzņēmums Coface Central Europe ir jau vairāk kā 15 gadus tirgus līderis ekonomikas informācijas jomā 14 Centrāleiropas valstīs. Papildus visā reģionā tas piedāvā parādu piedziņas pakalpojumus. Coface Central Europe ir Coface (75 procenti) un KSV1870 (25 procenti) kopuzņēmums. Kopš 2002. gada Vīne Coface koncerna ietvaros ir centrālais birojs Centrālajai un Austrumeiropai. Coface Central European Platform ir 14 valstīs kopumā ar 22 birojiem un tajā jau ir vairāk par 700 darbiniekiem.

Coface
Coface, Francijas Bank Natixis meitas uzņēmumu (pamatkapitāls 11,7 miljardi eiro 2007. gada decembra beigās) novērtējuma aģentūras Fitch vērtē ar AA (stabila perspektīva), Standard & Poor`s ar AA (negatīva perspektīva) un Moody`s ar Aa3 (stabila perspektīva). Coface mērķis ir vienkāršot B2B darījumus ar 4 darījumu sektoriem kredītu apdrošināšana, kredītinformācija un vērtēšana, parādu piedziņa un faktorings. Tas dod iespēju pilnībā vai daļēji piesaistīt debitoru parādu menedžmentu, kā arī debitoru parādu finansēšanu un apdrošināšanu. 7000 darbinieki/darbinieces 65 valstīs piedāvā 120000 klientiem, to skaitā 45% no 500 lielākajiem uzņēmumiem, visā pasaulē lokālu servisu.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Coface Latvija;
Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv