Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Mediji, reklāma, mārketings

Delna aicina NRA atsaukt nepatiesu ziņu par Delnas sadarbību ar Rīgas domi

Publicēts 2009-10-03 19:22:28

Samazināt palielināt tekstu

02.10.2009

Šī gada 30.septembrī publicētā ziņa laikrakstā Neatkarīgā Rīta Avīze ar virsrakstu ““Delna” no Rīgas domes grib 6672 latus” neatbilst patiesībai un elementāriem žurnālistikas pamatprincipiem. Delna vēlas norādīt, ka no laikraksta ziņā publicētās informācijas par Delnas darbību Rīgas domē patiesībai atbilst tikai viens fakts – ka Delna piedalījās šīs nedēļas RD sēdē, kur direktore L.Miķelsone teica īsu uzrunu domes deputātiem.

Rakstā ietvertā informācija, ka Delna grib 6672 LVL no Rīgas domes neatbilst patiesībai. Raksta autore runā par aptuveni gadu vecu notikumu, kad pēc RD Pretkorupcijas komisijas iniciatīvas Delna piekrita plašākai sadarbībai ar minēto komisiju un RD. Par līdzfinansējuma piešķiršanu Nīderlandes vēstniecības atbalstītam projektam, kura ietvaros Delna veica pētījumu par korupcijas riskiem pašvaldībā, lēma gan Pretkorupcijas komisija (atbalstot šādu lēmumu), gan arī Finanšu un administrācijas lietu komiteja.

Ņemot vērā to, ka šis process RD prasīja aptuveni pusgadu un radīja iespaidu, ka koalīcija līdzfinansējuma piešķiršanu novilcina, Delna veica pētījumu bez RD līdzfinansējuma. Šī pieredze ir ļāvusi izdarīt secinājumu, ka RD nepastāv caurskatāma procedūra, kādā veidā pašvaldība piešķir finansējumu NVO. Ja raksta autorei ir pieejama informācija, ka Delna šobrīd pieprasa līdzfinansējumu Rīgas domei, aicinām informēt par to arī Delnu.

Rakstā ietvertā informācija, ka Delna vēlējās tikšanos ar Domes deputātiem, neatbilst patiesībai. Delna aicināja uz tikšanos Rīgas mēru N.Ušakovu, lai ar pašvaldības vadītāju pārrunātu pašvaldības ieceres korupcijas mazināšanā, ņemot vērā to, ka virkne no RD šī sasaukuma pieņemtajiem lēmumiem līdz šim sabiedrībā ir izraisījuši neizpratni un aizdomas par sabiedrības interešu pārkāpšanu. Kā atbildi uz aicinājumu divpusēji tikties ar mēru, RD Birokrātijas apkarošanas centra vadītājs aicināja Delnu, kā arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pārstāves uzrunāt visus domes deputātus. Delna vēl arvien uztur prasību tikties ar pašvaldības vadītāju un uzklausīt viņa ieceres korupcijas mazināšanā pašvaldībā.

Vēlamies norādīt, ka Delnas mājas lapā ir iespēja izlasīt Delnas veikto pētījumu sadaļā “Publikācijas, pētījumi”. Pētījums ir brīvi pieejams ikvienam. Tas ir ticis nosūtīts gan jaunajam Rīgas mēram, gan RD Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājam. Papildus Delna vēlas sabiedrībai darīt zināmu, ka raksta autore nav sazinājusies ar Sabiedrību par atklātību – Delna, lai noskaidrotu Delnas viedokli, tādējādi neievērojot elementārus žurnālistikas pamatprincipus.

Delnas direktore Laura Miķelsone komentē: “Līdz šim esam vairākkārtīgi piedzīvojuši, ka Delnas darbības atspoguļojums Neatkarīgajā Rīta Avīzē ir bijis tendenciozs un neprecīzs. Taču šis raksts, kurā minētie fakti ir absurdi un neatbilst patiesībai, un kur žurnāliste nav uzskatījusi par nepieciešamu noskaidrot arī Delnas viedokli, pārsniedz jebkādus žurnālista ētikas principus un ir uzskatāms par Delnas reputācijas mērķtiecīgu graušanu.”

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Delna; Neatkarīgā Rīta Avīze;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv