Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pašvaldības

Deviņas Valmieras daudzdzīvokļu mājas pretendē uz ERAF finansējumu energoefektivitātes paaugstināšanai

Publicēts 2009-07-17 11:48:24

Samazināt palielināt tekstu

Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētās aktivitātes "Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi" divās kārtās iesniegti astoņi projekti Valmieras un viens projekts Burtnieku novada daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai, informēja SIA „Valmieras Namsaimnieks” valdes priekšsēdētājs Egīls Kaužēns.

Noslēgusies projektu pieņemšana 2.kārtā, kur kopā iesniegti 13 iesniegumi par kopējo publiskā finansējuma summu 628 tūkstošiem latu. Līdz 16.jūlijam turpinās projektu iesniegumu pieņemšana 3.kārtā, savukārt 4.kārta paredzēta no 17.jūlija līdz 17.augustam. Rudenī plānots izsludināt jaunas atlases kārtas par atlikušo finansējumu.

Apkopotā informācija liecina, ka valmierieši ir visaktīvākie no vidzemniekiem projektu iesniegšanā ERAF atbalstam. SIA „Valmieras Namsaimnieks” valdes priekšsēdētājs Egīls Kaužēns pauda, ka tiek gatavoti vēl vairāki iesniegumi arī nākamajām projektu pieteikumu kārtām.

„Individuāls darbs un ieguvumu izskaidrošana,” tos E.Kaužēns min kā galvenos faktorus, kāpēc tik daudz māju iedzīvotāju atbalstījuši projektu sagatavošanu.

„Arī šajās nedēļas, gatavojot iesniegumus nākamajām projektu iesniegšanas kārtām, tiekamies ar daudzdzīvokļu māju iemītniekiem. Šonedēļ - ar Rīgas ielas trīsstāvu māju iedzīvotājiem, jaunnedēļ - ar Jumaras ielas namu iedzīvotājiem. Dzīvokļu īpašnieki visbiežāk baidās no kredītsaistībām un apjomīgu projektu realizācijas, šaubās par ieguvumiem. Tāpēc svarīgi ir pēc iespējas vienkāršā valodā skaidrot, ka pēc siltināšanās nebūs jāmaksā vairāk, turklāt uzlabosies mājokļa tehniskais stāvoklis, vērtība un komforts. Turklāt šis laiks ir labākais laiks, lai veiktu namu energoefektivitātes uzlabošanas pasākumus,” saka E.Kaužēns. „Iespēja, ka tiek segta puse no kopējām siltumnoturības uzlabošanas pasākumu izdevumiem ir unikāla, turklāt ir samazinājušās būvniecības izmaksas. Valmierā jau ir vairāki māju siltināšanas piemēri. Tie, kuri vēl šaubās par labu siltināšanas pasākumiem, var konsultēties ar to māju pārstāvjiem, kas jau to veikuši”, aicina „Valmieras Namsaimnieks” valdes priekšsēdētājs.

Jau ziņots, ka ERAF līdzfinansētās aktivitātes "Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi" mērķis ir mājokļu energoefektivitātes paaugstināšana daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās, lai nodrošinātu dzīvojamā fonda ilgtspēju un energoresursu efektīvu izmantošanu. Aktivitātes ietvaros tiks segti līdz 50% no kopējām attiecināmajām mājas siltināšanai veiktajām izmaksām. Kopējais pieejamais publiskais finansējums ir 16 634 764,16 latu. Vienas mājas siltināšanai maksimāli pieļaujamais atbalsta apjoms ir līdz 100 000 latiem, nepārsniedzot 35 latus uz vienu dzīvojamās mājas kvadrātmetru.

Papildu informācija u.c. saistošie dokumenti http://esfondi.bema.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Valmiera;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv