Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Eiropas Savienība un NATO

Eiropas Piensaimnieku asociācijas ģenerālsekretārs norāda uz pakāpenisku situācijas uzlabošanos ES piena tirgū

Publicēts 2009-10-03 00:08:29

Samazināt palielināt tekstu

01.10.2009

Šodien Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta direktore Rigonda Lerhe Zemkopības ministrijā tikās ar Eiropas Piensaimnieku Asociācijas (EDA - European Dairy Association) ģenerālsekretāru Jāpu Kleibeukeru (Joop F.Kleibeuker), kurš Latviju apmeklēja Baltijas valstu vizītes ietvaros.

Eiropas Piensaimnieku asociācijas ģenerālsekretārs ar ZM speciālistiem dalījās viedoklī par situācijas attīstību Eiropas Savienības (ES) piena tirgū, norādot, ka tirgus dati liecina par zināmu situācijas uzlabošanos kopumā. Par to liecina fakti, ka visiem galvenajiem piena produktiem - sviestam, vājpiena pulverim, pilnpiena pulverim, sieram - cenas pieaugušas minimāli. Tāpat pēdējos divos mēnešos, kaut arī nedaudz, bet tomēr palielinās piena iepirkuma vidējā cena ES.

Iztirzājot nesenos Eiropas Komisijas ierosinājumus par atbalsta pasākumiem piena sektoram, J.Kleibeukers uzsvēra, ka pašreizējie Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) rīcībā esošie instrumenti – intervence, piena kvotu sistēma un eksporta kompensācijas, ir pilnīgi pietiekoši, lai spētu tikt galā ar smago situāciju tirgū. „Tāpat arī nebūtu jāapšauba Kopējās lauksaimniecības politikas „veselības pārbaudes” rezultāti,” sarunā uzsvēra EDA ģenerālsekretārs, norādot, ka Komisijai ļoti rūpīgi jāizvērtē iespējamie intervences krājumu pārdošanas varianti.

Eiropas Piensaimnieku Asociācija pārstāv Eiropas piena pārstrādes nozari un risina nozares problēmas ciešā sadarbībā ar Eiropas Komisiju.

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv