Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Bizness

Ekonomikas ministrs tiekas ar Līgatnes un Valmieras uzņēmējiem

Publicēts 2009-10-28 01:26:47

Samazināt palielināt tekstu

27.10.2009

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) piektdien, 23.oktobrī, apmeklēja Līgatni un Valmieru, lai tiktos ar vietējo pašvaldību vadītājiem un uzņēmējiem. Vizītes laikā viņš apmeklēja arī Līgatnes papīrfabriku un uzstājās ar publisku lekciju Vidzemes augstskolas studentiem par Latvijas ekonomisko politiku.

Tikšanās laikā Līgatnē ministrs informēja novada domes vadību un uzņēmējus par ekonomisko situāciju valstī un valdības līdz šim paveikto ekonomikas atveseļošanas jomā.

Ministrs uzsvēra trīs galvenos paveikto darbus – pēc rūpīgas ekspertu analīzes un plašām diskusijām sabiedrībā izstrādāts un valdībā iesniegts ekonomikas atveseļošanas plāns; valdībā akceptēta nodokļu likumdošanas pakete uzņēmējdarbības stimulēšanai; kā arī valdībā konceptuāli atbalstīti mikro uzņēmumu atbalsta pasākumi.

Ekonomikas ministrs uzsvēra, ka šie galvenie darbi īstenoti vienlaikus ar  2010.gada valsts budžeta izstrādi un ministrs pastāvēs uz to, ka augstāk minētajai nodokļu un uzņēmējdarbību stimulējošajai likumdošanas paketei jāstājas spēkā 2010.gada pirmajā pusē. „Ar šiem grozījumiem mēs būtiski uzlabosim uzņēmējdarbības vidi. Iedzīvotājiem būs motivācija pievērsties mazajai un mikro uzņēmējdarbībai,” tikšanās laikā uzsvēra ministrs.

Pēc tikšanās ar vietējiem uzņēmējiem A.Kampars apmeklēja Līgatnes papīrfabriku. Tās vadības pārstāvji īsumā iepazīstināja ar kompānijas darbību.

Pašlaik Līgatnes papīrfabrika ir vienīgā Latvijā strādājošā papīra ražotne. Tā ir Līgatnes novada lielākais uzņēmums. Līgatnes papīrfabrikas pārstāvji informēja, ka līdz 80-85% no saražotās produkcijas tiek eksportēti. Tāpat fabrika orientējas uz produkcijas ražošanu ar lielāku pievienoto vērtību, uz nišas produktiem un videi draudzīgu tehnoloģiju izmantošanu.

Līgatnes papīrfabrikas vadības pārstāvji ministru informēja par grūtībām izejvielu – makulatūras - sagādāšanā ražošanas vajadzībām. A/s „Latvijas Zaļais punkts” un  SIA „Zaļā josta”, kuras Latvijā ir atbildīgas par makulatūras savākšanas sistēmu, ir ievērojami samazinājušas sadarbību un vairs nemaksā uzņēmumam par makulatūras pārstrādi. Savukārt citas organizācijas, kuras nodarbojas ar otrreizējo izejvielu savākšanu, samaksu turpina saņemt un makulatūru nepārstrādātā veidā eksportē.

Rezultātā Līgatnes papīrfabrika ir spiesta daļu no nepieciešamajām izejvielām importēt. Ar līdzīgu problēmu ir saskārusies arī olu transportēšanas un tirgošanas iepakojuma ražotājs, SIA  V.L.T.  Valmierā.

A.Kampars atzina, ka prioritāte makulatūras pārstrādē tomēr būtu jādod Latvijas uzņēmējiem, nevis  izejvielu eksportam uz ārvalstīm.

 Valmierā tikšanās laikā ar pilsētas domes izpilddirektoru Jāni Baiku ministrs pārrunāja Valmieras pašvaldības aktualitātes gan kontekstā ar nākamā gada budžeta projektu, gan kontekstā ar ekonomisko situāciju valstī. A.Kampars atzinīgi novērtēja Valmieras sasniegumus daudzdzīvokļu māju siltināšanas jomā, uzsverot, ka Valmiera kalpo par piemēru citām pašvaldībām.

 Tāpat sarunas laikā tika pārrunāta gaidāmā mājokļu nodokļa ieviešana. Domes pārstāvji atzina, ka pašreizējā variantā, kādā tas ir akceptēts valdībā, nodokļa administrēšanas izmaksas būs lielākas nekā ienākumi no nodokļa iekasēšanas.

 Vizītes noslēgumā A.Kampars tikās ar Valmieras lielāko uzņēmumu vadītājiem. Tikšanās laikā ministrs pārrunāja valstī notiekošās aktualitātes ekonomikas jomā, kā arī atbildēja uz uzņēmēju interesējošiem jautājumiem – par eksporta kredītu garantijām, turpmākajiem valdības plāniem atjaunojamo energoresursu izmantošanas veicināšanā, par kapitāla pieauguma nodokli, ko plānots ieviest no 2010.gada, kā arī par aktualitātēm tūrisma un būvniecības jomās.

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Kampars;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv