Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ekonomika

Ekonomikas un reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas vienojas saskaņoti strādāt pie valsts attīstības plāniem

Publicēts 2009-08-24 13:44:55

Samazināt palielināt tekstu

20.08.2009

Šodien tikšanās laikā ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) un reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (TP) vienojās saskaņoti strādāt pie valsts attīstības plāniem.

Abi ministri bija vienisprātis, ka valdībai jāvienojas par vienu plānu tautsaimniecības attīstībai, uzsākot aktīvu darbu pie tā īstenošanas.

Ekonomikas ministrija pašlaik izstrādā Latvijas ekonomikas atveseļošanas plānu, savukārt Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija – pie Latvijas stratēģiskās attīstības plāna 2009.-2013.gadam, kurā sadarbībā ar nozaru ministrijām tiks piedāvāti rīcības virzieni sociālās spriedzes mazināšanai, tautsaimniecības konkurētspējas un izaugsmes atjaunošanai, kā arī publiskās pārvaldes efektivitātei un nodrošinātajam pakalpojumu klāstam.

Trešdien A.Kampars un Ekonomikas ministrijas pārstāvji pēc E.Zalāna uzaicinājuma tikās ar Latvijas Nacionālā attīstības plāna ekspertiem. Tikšanās laikā tika runāts par abu plānu savietojamību un sasaisti ar Latvijas Ilgtspējīgas attīstības stratēģiju līdz 2030.gadam.

Eksperti atzina, ka kopumā abi plāni ir savstarpēji saskanīgi, lai arī atsevišķos jautājumos plānus vēl nepieciešams savstarpēji saskaņot un precizēt. Ministri uzdeva ministriju atbildīgajām amatpersonām turpināt darbu pie abu plānu pilnveidošanas.

Ekonomikas ministrijas organizētā konferencē „Latvija. Izaugsme. Labklājība.”, 26.augustā plašā uzņēmēju, ekspertu un valsts pārvaldes pārstāvju lokā tiks diskutēts par ministrijas izstrādāto ekonomikas atveseļošanas plānu un tā iedzīvināšanas instrumentiem.

Savukārt diskusijas par Latvijas stratēģiskās attīstības plāna 2009.-2013.gadam projektu paredzētas Nacionālās attīstības padomē, kas plānota nākamnedēļ, 27.augustā. Plāns tiek izstrādāts pēc Saeimas Publisko  izdevumu un revīzijas komisijas iniciatīvas.

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Edgars Zalāns; Artis Kampars;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv