Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Informācijas tehnoloģijas, internets un telekomunikācijas, TV

Eksperti: Windows 7 palīdzēs Eiropai pārvarēt ekonomisko krīzi

Publicēts 2009-11-09 14:12:01

Samazināt palielināt tekstu

04.11.2009

Starptautiskā informācijas tehnoloģiju (IT) pētījumu kompānija IDC prognozē, ka pieaugums IT nozarē, ko izraisīs Windows 7 izplatība tirgū, kaut nedaudz palīdzēs valstīm atkopties no ekonomiskās krīzes radītajām sekām. Līdz 2010. gada nogalei Windows 7 dos pozitīvu ietekmi uz 1,5 miljoniem darbavietu Eiropas Ekonomiskajā zonā un IT nozarei nesīs 70 miljardus eiro lielus ieņēmumus.

IDC veikusi pētījumu, aprēķinot Windows 7 paredzamo ietekmi uz pasaules un Eiropas ekonomisko situāciju. Pētījumu kompānija paziņojusi, ka līdz 2010. gada beigām pasaulē varētu tikt izplatītas 177 miljoni Windows 7 kopijas. Eiropas Ekonomikas zonā, kurā ietilpst arī Latvija, šis skaitlis varētu sasniegt 50 miljonu kopiju.

Paredzams, ka Windows 7 pozitīvā ietekme būs vērojama visā Eiropas Ekonomikas zonā, veicinot ienākumu pieaugumu daudzām IT kompānijām, kas pārdod datortehniku, izstrādā programmatūru, sniedz IT ārpakalpojumus vai vienkārši nodarbojas ar operētājsistēmu pārdošanu.

Pētījuma dati prognozē, ka līdz 2010. gada beigām 1,5 miljoni jeb 18% Eiropas Ekonomikas zonas IT industrijas pārstāvju ikdienas darbā strādās ar Windows 7. Prognozes liecina, ka IT nozarē darbojošies uzņēmumi, kā arī 100 000 citi ar IT pakalpojumiem saistītie uzņēmumi Eiropas ekonomikas zonā, kas ražo, pārdod, apkalpo vai izplata Windows 7, nodarbinās 600 000 cilvēku. Windows 7 kontekstā vēl 900 000 cilvēki tiks nodarbināti uzņēmumos, kas izmanto IT pakalpojumus.

Plānots, ka Eiropas Ekonomikas zona laikā no Windows 7 parādīšanās tirgū līdz 2010. gada beigām piedzīvos pozitīvu tirgus augšupeju. No katra eiro, ko Microsoft saņems par Windows 7 pārdošanu, IT uzņēmumi ieņems 19 eiro, kopā par pakalpojumiem un produktiem saņemot vairāk nekā 70 miljardus eiro. Lai sasniegtu šo rezultātu, uzņēmumi investēs vismaz 25 miljardus eiro savu produktu un pakalpojumu virzīšanai tirgū.

Jau ziņots, ka arī Latvijā Windows 7 ieguva lielu popularitāti jau īsi pēc parādīšanās tirgū. Microsoft Latvia apkopotā informācija liecina, ka pirmajā nedēļā pieprasījums pēc jaunās operētājsistēmas vairāk nekā 20 reizes pārsniedz ikdienas pieprasījumu.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Microsoft Latvia; Windows;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv