Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Bizness

Euler Hermes: tirgus globalizācija noved pie bankrota mazos un mikro uzņēmumus

Publicēts 2007-04-25 12:14:52

Samazināt palielināt tekstu

Pēc Lursoft datiem, Latvijā 2006. gadā 775 kompānijas tika atzītas par maksātnespējīgām. Tajā pašā laikā starp jaunajām ES dalībvalstīm mūsu valstī ir novērojama visstraujākā maksātnespējas skaita samazināšanās, rēķinot uz 10 000 uzņēmumiem. "Eksperti saista šo tendenci ar 2004. gada Komerclikuma reformu, kad uzņēmumiem vajadzēja atkārtoti reģistrēties. Neskatoties uz situācijas uzlabošanos, bankrotu līmenis joprojām ir augsts"- saka Franks Ville, Euler Hermes Kreditversicherungs-AG pārstāvniecību vadītājs Baltijas valstīs, piebilstot, ka bankrots ir un paliek tipisks risks komercdarbībā.

Iemesli, kuru dēļ 2006. gadā Latvijas uzņēmumi bankrotēja, pamatā ir saistīti ar tirgus globalizāciju. Lielie tirdzniecības centri pakāpeniski izstumj nelielos uzņēmumus. Līdzīga situācija ir novērojama arī individuālajās rūpniecības nozarēs, piemēram, maizes ražošanas sfērā. "Latvijā ir ļoti liels mazo un mikro uzņēmumu skaits. Dalība ES noved pie bargākas konkurences",- uzskata F. Ville, atzīmējot, ka stabilizēt situāciju var iekarojot savas nišas uzņēmējdarbībā, kā arī pareizi kontrolējot kredītriskus. Bankrota pamatā bieži ir maksājumu novilcināšana un nepareiza kredītu vadība. Riska grupā atrodas arī vairumtirgotāji, ražotāji, kā arī preču un pakalpojumu eksportieri.

Darbojoties Latvijas tirgū no 2005. gada, Euler Hermes piedāvā galvenos pakalpojumus debitoru parādu vadīšanas jomā: galvojumu, komerckredītu un garantiju apdrošināšanu, kā arī parādu piedziņas pakalpojumus. 2007. gadā Euler Hermes plāno piedāvāt Latvijā jaunus pakalpojumu veidus - garantiju un saistību apdrošināšanu, kā arī turpināt informēt par kredītrisku apdrošināšanas būtību. Tiek plānots arī izveidot sadarbību ar apdrošināšanas mākleriem. Piedāvājot aizsardzību no debitoru parādu neatgriešanas, Euler Hermes pievērš īpašu uzmanību zaudējumu novēršanai, izmantojot kvalificētu maksātspējas pārbaudi. Kompānijas datu bāzē atrodama informācija par vairāk nekā 40 miljoniem uzņēmumu.

Euler Hermes grupa ir pasaules līderis kredītrisku apdrošināšanas jomā, kā arī viena no vadošajām kompānijām galvojumu apdrošināšanā. Euler Hermes piedāvā plašu pakalpojumu spektru debitoru parādu vadīšanā. Kompānijai ir biroji 48 pasaules valstīs un 5500 darbinieki 2006.gadā kompānijas apgrozījums sasniedza 2 miljardus eiro. Euler Hermes ir kompānijas AGF meitas uzņēmums un Allianz grupas locekle. Kompānijas akcijas tiek kotētas Parīzes biržā Euronext Paris. Aģentūra Standard & Poor’s grupai un tās vadošajiem meitas uzņēmumiem piešķīrusi reitingu AA-.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.





Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv