Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts aizsardzība un bruņotie spēki

Finansējuma samazināšanas dēļ bruņotie spēki šogad atvaļinās 357 karavīrusŅemot vērā jau esošo finansējuma samazinājumu valsts aizsardzības nozarei vairāk nekā par 30 procentiem, tostarp arī Nacionāla

Publicēts 2009-07-30 14:10:40

Samazināt palielināt tekstu

Ņemot vērā jau esošo finansējuma samazinājumu valsts aizsardzības nozarei vairāk nekā par 30 procentiem, tostarp arī Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS), bruņotajos spēkos vēl būtiskāk samazinās personālsastāva skaitu, tādējādi līdz gada beigām rezervē atvaļinot 357 karavīrus, bet nevis 230, kā tas bija plānots līdz šim. Līdz 1.jūlijam rezervē atvaļināti jau 183 karavīri.

Jau ziņots, ka, turpinot NBS struktūras optimizēšanu un tās efektivitātes palielināšanu, būtiski tiks samazināts arī augstāko un vecāko virsnieku štata amatu skaits, tādējādi jaunajā struktūrā veidojot optimālu bruņoto spēku militārās vadības piramīdu, kā arī ietaupot finanšu līdzekļus atlīdzības fondā.

Pēc jaunās struktūras ieviešanas bruņoto spēku vadībai tiks izveidoti tikai seši augstāko virsnieku jeb ģenerāļu pakāpes štata amati, bet divi štata amati - bruņoto spēku pārstāvniecībai Aizsardzības ministrijā, NATO un Eiropas Savienības militārajās struktūrās. Līdz šim struktūrā bija paredzēti 17 ģenerāļu pakāpes štata amati.

Šie un daudzi citi pasākumi ļaus bruņotajiem spēkiem samazināt finanšu līdzekļus, tostarp arī atlīdzības fondā, tomēr, neraugoties uz šiem pasākumiem, visu karavīru mēneša alga ar 1.augustu būs jāsamazina par 20 procentiem.

Atgādināsim, ka NBS ir sāktas lielākās strukturālās izmaiņas to pastāvēšanas laikā, kuru rezultātā aizsardzības nozarē esošās stratēģiskās plānošanas, starptautiskās sadarbības un disciplīnas uzraudzības funkcijas tiks apvienotas.

Līdzšinējo spēku veidu štābu operacionālās funkcijas tiks iekļautas NBS Apvienotajā štābā, tādējādi turpmāk bruņotajos spēkos nepastāvēs spēku veidu štābi.

Tas ļaus būtiski samazināt administratīvo personālsastāvu. Ir paredzēts, ka NBS vienību štābos kopumā dienēs ne vairāk kā 10 procenti no kopējā bruņoto spēku personālsastāva skaita. Kopējais samazinājums administratīvajā līmenī pārsniegs 30 procentus.

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.





Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv