Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Auto un transports

Govs, vārna, žurkas un laulātie draugi bojā automašīnas

Publicēts 2008-04-14 17:33:21

Samazināt palielināt tekstu

Bieži vien autovadītāji KASKO jeb brīvprātīgās auto apdrošināšanas atlīdzības pieteikumos apraksta amizantus atgadījumus, kā automašīnas kļūst par putnu, dzīvnieku vai savu īpašnieku neveiklības upuriem.

Lai arī visbiežāk apdrošināšanas pieteikumos autovadītāji raksta par sadursmēm ar citiem transporta līdzekļiem un šķēršļiem, arī kuriozu un neparastu atgadījumu apraksti nav retums. Par to liecina "Hansa Līzings" un tā sadarbības partnera AAS BTA apkopotā statistika par gada laikā pieteiktajiem apdrošināšanas gadījumiem, kopš "Hansa Līzings" piedāvā autolīzinga papildpakalpojumu -KASKO 12 maksājumos.

Piemēram, apdrošināšanas atlīdzību saņēma autovadītājs, kurš atstājis transporta līdzekli pļavā pie meža. Atnākot atpakaļ, viņš konstatēja, ka to sabadījusi ganībās izlaistā govs. Neveicās arī kādam autovadītājam, kura automašīnas motora pārsegu sabojāja vārna – lidojot tai no knābja izkritis kauls. Savukārt kādam citam šoferim izmaksāta apdrošināšanas atlīdzība, jo viņa auto sēdekļus bija sagrauzušas žurkas.

Dažreiz kuriozi gadās arī pašiem autovadītājiem. Tā, piemēram, iesprūstot kājai starp pedāļiem, šoferis nespēja nobremzēt un izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, sabojājot gan savu, gan citu auto. Apdrošināšanas atlīdzību saņēma arī šoferis, kuram sēžoties transporta līdzeklī, paslīdēja kāja, bet krītot viņš izsita automašīnai stiklu.

Tomēr par dažiem neierastiem gadījumiem kompensācijas netiek izmaksātas. Bieži automašīnas bojā ģimenes strīdu laikā. Tomēr, pirms strīdēties ar laulāto draugu un apzināti sist vai skrāpēt automašīnu, ir vērts atcerēties, ka visticamāk apdrošināšana nesegs zaudējumus, jo ir tīšs nodarījums. Savukārt kāda citu automašīnu šoferis atstāja stāvēšanai uz aizsalušas bedres. Pēc pāris dienām, šoferim atnākot atpakaļ pie auto, tas bija ielūzis un iegrimis ūdenī.

Visizplatītākie gadījumi, par kuriem piesaka KASKO atlīdzības, ir sadursmes ar citiem transportlīdzekļiem vai šķēršļiem; nobraukšana no brauktuves; autostāvvietās iegūtie bojājumi; trešo personu prettiesiskas darbības rezultātā iegūti bojājumi.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: KASKO;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv