Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Apdrošināšana

If Latvia: 34% iedzīvotāju ir pieredzējuši ugunsnelaimi Ziemassvētkos

Publicēts 2007-12-18 11:13:43

Samazināt palielināt tekstu

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju (34%) ir saskārušies ar Ziemassvētku rotājumu aizdegšanos, liecina apdrošināšanas sabiedrības If Latvia veiktais pētījums par ugunsdrošību Ziemassvētku periodā. Turklāt trešdaļa šo respondentu (11% iedzīvotāju) norādījuši, ka ugunsnelaimes, aizdegoties Ziemassvētku rotājumiem, piedzīvojuši vairākkārt, bet 23% - vienu reizi.

Respondentu, kas saskārušies ar Ziemassvētku rotājumu aizdegšanos, aptaujas rezultāti liecina par biežākajiem ugunsnelaimju cēloņiem:

35% saskārušies ar Adventes vainaga aizdegšanos,
35% saskārušies ar Ziemassvētku eglītes aizdegšanos,
13% pieredzējuši ugunsnelaimes, kas saistītas ar pirotehnikas lietošanu,
7% pieredzēto gadījumu ir uzliesmojis paklājs vai galdauts nokritušas brīnumsvecītes dēļ,
6% pieredzēto negadījumu aizdedzies cilvēka apģērbs, mati vai tuvumā esošie priekšmeti, neuzmanīgi iededzot svecītes,
bet 4% gadījumu aizdegšanās notikusi sakarsušu elektrisko lampiņu dēļ, jo tās atradušās tuvu viegli uzliesmojošiem priekšmetiem (piemēram, aizkariem, papīra dekoriem u.c.).

Kā liecina If Latvia pieredze, vidējais reģistrēto uguns negadījumu skaits Ziemassvētku laikā ievērojami nepieaug, taču būtiski mainās to izcelsmes raksturs. Ziemassvētku nedēļās trīs ceturtdaļas reģistrēto uguns negadījumu radušās tieši svētku rotājumu aizdegšanās dēļ. Turpretim rudens periodā kopumā biežāki ir elektroinstalāciju negadījumi vai, apkures sezonai sākoties, ugunsnelaimes nekvalitatīvi apkoptas apkures sistēmas dēļ.

Ziemassvētku nedēļās, aizejot no mājas, cilvēki mēdz gan aizmirst nopūst svecītes eglītē, gan arī atstāt bez uzraudzības iedegtās svecītes, dodoties uz blakus istabu vai virtuvi. Zaudējumi svētkos mēdz rasties, ne tikai ugunij pārņemot visu mājokli, bet arī – sadegot iemīļotajam svētku galdautam, kafijas galdiņam. Ja uzliesmos, bet laikus tiks apdzēsta svētku eglīte - kvēpu pārklātie griesti un tapetes, iespējams, tomēr būs jāmaina un radīs robu ģimenes budžetā. Jāatceras, ka mūsdienās apdares materiālos izmantotās ķīmiskās vielas ir īpaši ugunsbīstamas.

"Svētku laikā neatstājiet liesmiņas bez uzraudzības eglītēs, nedz svecītes uz degošām pamatnēm! Kā liecina ekspertu pētījumi, ja svecītes liesma nokļūst līdz galdam vai citas degošas virsmas, jūsu istabu atklāta uguns liesma var pārņemt pat 5 minūšu laikā. Īpaši jāpieskata mazie svētku baudītāji, lai viņiem nerastos iespēja pašiem "pa kluso" mācīties aizdegt skaistās sveču liesmiņas! Būsim piesardzīgi - lai mums visiem izdodas patīkami, priekpilni un droši svētki, kurus neaizēno nepatīkamas nejaušības!", aicina Oskars Hartmanis, If Latvia Atlīdzību daļas direktors.

1. Vai Jūs esat pieredzējuši Ziemassvētku dekorāciju aizdegšanos?

(klikšķiniet lielākam attēlam)

2. Kādus uguns neadījumus esat pieredzējis/-usi Ziemassvētku laikā?
no tiem, kuri pieredzējuši uguns neadījumus Ziemassvētku laikā

(klikšķiniet lielākam attēlam)

Dati:
If Latvia un OMD Snapshots aptauja
26.11.2007 - 02.12.2007
Aptaujā piedalījās 933 respondenti

Par If Latvia:
If ir lielākais riska apdrošinātājs Ziemeļeiropas valstīs, kas kopumā apkalpo aptuveni 3,8 miljonus klientu. Latvijā If darbojas kopš 1998. gada un piedāvā pilnu riska apdrošināšanas pakalpojumu klāstu gan privātpersonām, gan uzņēmumiem. If Latvia ir pirmais apdrošinātājs, kas Latvijā piedāvā iegādāties apdrošināšanas polises un pieteikt KASKO negadījumu internetā, If Online sistēmā. "If Latvia" AAS 2006. gadu noslēdza ar peļņu LVL 348 384 un sasniedza ievērojamu apgrozījuma pieaugumu 31,4% apmērā salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: If Latvia;
Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv