Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Izglītība

IZM ar Latvijas atvērto tehnoloģiju asociāciju pārrunā iespējas izglītības iestādēs izmantot atvērtā koda programmas

Publicēts 2009-07-12 18:10:19

Samazināt palielināt tekstu

10.07.2009

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicinās izglītības un informācijas tehnoloģijas ekspertus izglītības kontekstā detalizēti izanalizēt iespējas, ko piedāvā atvērtā koda programmatūra, lai pašvaldību un skolu pārstāvjiem nodrošinātu objektīvu informāciju par to izmantošanu mācību procesā un jomas pārvaldībā – par to informēja IZM vadošās amatpersonas, šodien, 2009.gada 10.jūlijā, tiekoties ar Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) pārstāvjiem.

Sarunā piedalījās izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe, IZM valsts sekretārs Mareks Gruškevics, IZM speciālisti, LATA pārstāvji, kā arī Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente Signe Bāliņa.

IZM norāda, ka pašvaldībām, kā izglītības iestāžu dibinātājām, saskaņā ar likumdošanu ir pienākums nodrošināt izglītības iestāžu materiālo un tehnisko bāzi, tajā skaitā programmatūru, lai īstenotu mācību procesu. Pašvaldībām ir brīva izvēle pieņemt lēmumu par to, kādu programmatūru lietot mācību procesa un izglītības pārvaldības nodrošināšanai un IZM nav tiesību to ietekmēt.

Ministru kabineta noteikumi nosaka valsts standartu  pamatizglītībā un vispārējā izglītībā un mācību priekšmetu  „Informātika” un „Programmēšanas pamati” standartus, kas nosaka skolēnam apgūstamās zināšanas un prasmes, bet nekādi neierobežo pašvaldības, skolas vai pedagoga izvēli, kādu programmatūru izmantot standarta prasību apguvei.

Lai pašvaldības, izglītības iestādes un pedagogi saistībā ar programmatūras izvēli pieņemtu lēmumus, kas balstīti visu iespēju objektīvā izvērtējumā, IZM tuvākajā laikā aicinās izglītības un informācijas tehnoloģiju jomas ekspertus izvērtēt izglītības standarta, informātikas un programmēšanas pamatu priekšmetu standartu īstenošanas iespējas, izmantojot atvērtā koda programmatūru. Ar ekspertu grupas ziņojumu iepazīties būs iespējams ikvienam interesentam nākamā – 2009./2010.mācību gada sākumā.
   
http://www.izm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Tatjana Koķe; Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv