Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Finanses

IZM pašvaldībām pārskaitījusi atalgojumam paredzēto finansējumu pedagogiem, kas nodrošina 5 un 6 gadus veco bērnu apmācību

Publicēts 2009-10-30 17:22:59

Samazināt palielināt tekstu

28.10.2009

Ņemot vērā, ka atalgojums pedagogiem, kas nodrošina 5 un 6 gadus veco bērnu apmācību 2009./2010. mācību gadā tomēr tiks nodrošināts no valsts budžeta, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pašvaldībām mērķdotācijas veidā pārskaitījusi nepieciešamo finansējumu, kas paredzēts šo pedagogu atalgojumam par septembra un oktobra mēnešiem.

IZM 23.oktobrī saņēma Finanšu ministrijas rīkojumu, kas paredz no FM pamatbudžeta apakšprogrammas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” piešķirt 4,1 milj. latu apmērā, lai no 2009.gada 1.septembra nodrošinātu piecgadīgo un sešgadīgo bērnu apmācībā nodarbināto pedagogu darba samaksu un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Pēc rīkojuma saņemšanas IZM operatīvi rīkojusies, lai pēc iespējas ātrāk pašvaldības saņemtu paredzēto finansējumu.

Kopumā 2009.gada 4 mēnešiem šo pedagogu atalgojumam paredzēti 4,1 milj. latu. Tas   panākts 8.septembrī valdībā apstiprinot „Sociālās drošības tīkla stratēģiju”, kas paredz, ka 2009./2010.mācību gadā no Pasaules Bankas aizdevuma līdzekļiem valsts tomēr finansēs piecgadīgo un sešgadīgo bērnu sagatavošanu skolai, neskatoties uz to, ka, veidojot šī gada budžeta grozījumus un neieklausoties par izglītības nozari atbildīgā ministra un IZM argumentācijā, līdzekļi šajā pozīcijā netika paredzēti.

www.izm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv