Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts aizsardzība un bruņotie spēki

Jūras spēku flotile atzīmē 19. gadadienu

Publicēts 2011-04-12 11:18:25

Samazināt palielināt tekstu

11.04.2011.

Šodien, 11. aprīlī, Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku flotile (NBS JSF) Rīgā un Liepājā atzīmē 19. gadadienu ar svinīgu stāšanos un jūrnieku apbalvošanu.

1991. gada 1. oktobrī Liepājas Jūras koledžā tika izveidots Jūras spēku mācību centrs, kur mācības uzsāka jūras robežsargi. Tas bija pirmais solis atjaunoto Jūras spēku veidošanā, un tā bija pirmā Jūras spēku apakšvienība. Jau 1992. gada pavasarī Liepājā tika izveidots Jūras spēku divizions, kura sastāvā iekļāva arī Mācību centru.

Pēc Liepājas Jūras spēku diviziona izveidošanas, Latvijas Jūras spēkiem tika piešķirti trīs zivju resursu uzraudzības kuģi, kurus piemēroja krasta apsardzības vajadzībām. Vissvarīgākais notikums Jūras spēkos kopš Latvijas Republikas neatkarības atgūšanas bija karoga pacelšana uz pirmā atjaunotās flotes kuģa “Sams” 1992. gadā 11. aprīlī. Turpmāk šī diena tiek uzskatīta par Latvijas Jūras spēku atdzimšanas dienu.

Šā gada pavasaris Jūras spēku flotiles vēsturē iezīmēs jaunu posmu, kad jūrnieku rīcībā nonāks pirmais patruļkuģis „Skrunda” - speciāli būvēts NBS JSF vajadzībām, lai nodrošinātu gan militāras, gan civilas vajadzības – cilvēku meklēšanu un glābšanu jūrā.

Paredzēts, ka līdz 2014. gadam JSF rīcībā nonāks pieci divkorpusu patruļkuģi, kas veiks patrulēšanas un glābšanas darbus, tos varēs aprīkot arī ar naftas savākšanas, mīnu meklēšanas un iznīcināšanas iekārtām u.c., tādējādi apgūstot jaunas valsts aizsardzībai un starptautiskajai drošībai nepieciešamās spējas.

Šobrīd JSF dien ap 500 karavīru, un no tiem šodien ar JSF komandiera medaļu par nopelniem tiek apbalvoti 7 jūrnieki, atzinības raksti tiek piešķirti 37, krūšu nozīmes – 23, bet izteiktas pateicības 27 jūrniekiem.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku flotile;
Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv