Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts iestādes un politika

Kampars ierosina uz pusi samazināt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes locekļu algas

Publicēts 2009-08-24 13:35:10

Samazināt palielināt tekstu

20.08.2009

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) ir iesniedzis valdībā lēmumprojektu, ar kuru ierosina no šā gada 1.septembra uz pusi samazināt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes locekļu algas.

Šobrīd SPRK padomes priekšsēdētāja mēnešalga pirms nodokļu nomaksas ir 4900 latu, bet padomes locekļu mēnešalga – 4500 latu.

Ja valdība pieņems ministra piedāvāto lēmumprojektu, tad no 1.septembra SPRK padomes priekšsēdētāja mēnešalga būs 2282 lati pirms nodokļu nomaksas, bet padomes locekļa mēnešalga – 2136 latu.

Lēmumprojekts sagatavots, ņemot vērā faktu, ka šā gada 14.jūlijā stājušies spēkā grozījumi likumā par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem. Šie grozījumi likumā nosaka, ka turpmāk SPRK padomes priekšsēdētāja un padomes locekļu algas nosaka Ministru kabinets. Iepriekš algas noteica pati padome.

Lēmumprojekta pamatā ir budžeta līdzekļu taupīšana un valsts pārvaldē strādājošo atlīdzības sistēmas sakārtošana. Ar šo lēmumprojektu SPRK padomes locekļu algas tiek pielīdzinātas citu iestāžu vadītājiem atbilstoši Ministru kabineta 2005.gada 20.decembra noteikumiem Nr.995 „Noteikumi par tiešās pārvaldes iestāžu ierēdņu, darbinieku un amatpersonu un Centrālās vēlēšanu komisijas un Centrālās zemes komisijas darbinieku darba samaksas sistēmu un kvalifikācijas pakāpēm, kā arī ierēdņu pabalstiem un kompensāciju.”

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Kampars;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv