Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ekonomika

Kampars: no nākamā gada 1.janvāra dibināt savu uzņēmumu būs daudz vienkāršāk un lētāk

Publicēts 2009-11-26 21:23:05

Samazināt palielināt tekstu

25.11.2009

„Mikrouzņēmumu atbalsta koncepcijas galvenais mērķis ir mazināt bezdarbu un stimulēt ekonomisko attīstību, radot īpašus priekšnoteikumus tieši mikrouzņēmumu veidošanai. Esmu gandarīts, ka mums ir izdevies panākt to, ka jau no nākamā gada pirmā janvāra iedzīvotājiem dibināt savu uzņēmumu būs daudz vienkāršāk un lētāk. Tāpēc ceru, ka šobrīd bez darba palikušie iedzīvotāji izmantos šo laiku kā savu iespēju, balstoties uz savām prasmēm un idejām, lai uzsāktu savu uzņēmējdarbību ,” šodien uzsvēra ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras preses konferencē par mikrouzņēmumu atbalsta pasākumiem, norādot uz vakar valdības sēdē atbalstītajiem grozījumiem Komerclikumā, samazinot SIA pamatkapitālu no 2000 LVL uz 100 LVL.

Ekonomiskās lejupslīdes apstākļos viens no instrumentiem bezdarba mazināšanai ir jaunu uzņēmumu veidošanās, tāpēc arī Latvijā ir jāizmanto mikrouzņēmumu potenciāls nodarbinātības veicināšanai un budžeta ieņēmumu palielināšanai. Šobrīd jau veikta virkne pasākumu, atbalstot mikrouzņēmumu izveidi un to darbību.

Ministrs uzsver, ka 2010.gada 1.pusē plānots vairākām profesiju grupām ieviest būtiski atvieglotu sistēmu, kādā veidā īstenot komercdarbību un nokārtot saistības ar valsti ar mērķi sniegt iespēju bez darba palikušajiem nopelnīt, tādējādi veicinot nodarbinātību un „sildot” ekonomiku.

Priekšlikuma būtība – ieviest patentu sistēmu, kad ikviens cilvēks, kurš vēlas nodarboties ar uzņēmējdarbību, var ātri un vienkārši to uzsākt. Par patentu būs paredzēts maksājums valsts budžetā, kurā būs ietverts iedzīvotāju ienākumu nodoklis un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Par patentu varēs norēķināties reizi gada vai arī varēs maksāt pa ceturkšņiem.

Patentmaksu plānots ieviest sekojošām profesiju grupām:
- Ādas un tekstilizstrādājumu amatniecība;
- Apģērbu un apavu izgatavošana un labošana, pulksteņu labošana, slēdzeņu labošana un citi sadzīves pakalpojumi;
- Amatniecības izstrādājumi no koka, salmiem, māla, stikla vai akmens, floristi
- Fotogrāfs;
- Skaistumkopšanas speciālists (frizieris, bārddzinis, manikīrs, vizāžists, stilists...);
- Privātie mājsaimniecības pakalpojumi, tīrīšana un apkope, kulinārijas izstrādājumu gatavošana;
- Mājas aprūpes pakalpojumi - bērnu, vecu cilvēku, slimnieku vai invalīdu aprūpe, palīdzība mājas darbos, bērnu auklēšana.

Papildus grozījumi normatīvajos aktos būtiski atvieglos mikrouzņēmumu reģistrēšanu un darbību, tai skaitā patentmaksas ieviešana, un legalizēs individuālā darba veicēju darbību.

Papildus stimuls ir finanšu līdzekļu pieejamība un valsts atbalsta programmas:
- „Atbalsts pašnodarbinātības un uzņēmējdarbības uzsākšanai”, kuru īsteno Latvijas Hipotēku un zemes banka;
- „Sēklas naudas un uzsākšanas kapitāls”, īstenos Imprimatur Capital Baltics;
- „Atbalsts ieguldījumiem mikro, maziem un vidējiem komersantiem īpaši atbalstāmās teritorijās”, kuru īsteno Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra;
- Biznesa inkubatori visā Latvijas teritorijā;
-    Nodarbinātības Valsts aģentūras programmas:
* Kompleksi atbalsta pasākumi iedzīvotāju integrēšanai darba tirgū;
* Atbalsts komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai.

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Kampars;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv