Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Bizness

Kampars: uzņēmuma pamatkapitāla samazināšana ir būtisks solis nodarbinātības veicināšanā valstī

Publicēts 2009-11-26 21:08:42

Samazināt palielināt tekstu

24.11.2009

Ekonomikas ministrs Artis Kampars atzīst, ka Tieslietu ministrijas izstrādātie grozījumi Komerclikumā, kas paredz samazināt sabiedrību ar ierobežotu atbildību minimālā pamatkapitāla lielumu no 2000 latiem uz 100 latiem, ir viens no instrumentiem, kā valstī veicināt nodarbinātību un samazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru.

Ekonomiskās lejupslīdes apstākļos viens no instrumentiem bezdarba mazināšanai ir jaunu uzņēmumu veidošanās. Arī Latvijā ir jāizmanto mikrouzņēmumu potenciāls nodarbinātības veicināšanā un budžeta ieņēmumu palielināšanā.

A.Kampars: „Ekonomiskā krīze var būt iespēju laiks, lai izmantotu savas prasmes un idejas un uzsāktu savu uzņēmējdarbību. Tā ir iespēja atrast savu nišu un piedāvāt savu know-how kāda atsevišķa produkta ražošanā, servisa nodrošināšanā vai pakalpojuma sniegšanā. Ja līdz šim uzsākt savu biznesu, dibinot uzņēmumu, bija finansiāli dārgi, tad jau no nākamā gada 1.janvāra šāds risinājums ir pieejams daudz plašākai sabiedrības daļai. Galvenais ir laba ideja, vēlme un drosme to realizēt.”

Lai nodibinātu SIA, uzņēmuma dibinātājiem pamatkapitāls ir jāapmaksā vismaz 50% apmērā. Tas nozīmē, ka līdzšinējo 1129,5 latu vietā, no nākamā gada 1.janvāra būtu nepieciešami vien 179,5 lati, no kuriem 50 lati veido pamatkapitāla tūlītēja apmaksa, bet 100 lati – valsts nodeva par reģistrāciju komercreģistrā, 24 lati par publikāciju oficiālajā laikrakstā „Latvijas Vēstnesis” un 5,50 lati par dibinātāja paraksta apliecinājumu.

A.Kampars: „Ne visi var un vēlas kļūt no darba ņēmējiem par uzņēmējiem, tai pat laikā ir aktīvā sabiedrības daļa, kuriem pamatkapitāla samazināšana būs stimuls veidot savus uzņēmumus, attīstīt to darbību, pieņemt darbā padotos, kā rezultātā tiks maksāti nodokļi budžetā. Tā ir iespēja no bezdarbnieka kļūt par uzņēmēju, jo daļa no tiem ir uzņēmīgi, izglītoti un savas jomas lietpratēji. Iepriekš daļai gribētāju šķērslis bija likumā noteiktais pamatkapitāls. Varu teikt, ka no šī likuma grozījumiem vistiešākajā veidā ieguvēji būs gan sabiedrība, gan valsts kopumā.”

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Kampars;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv