Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ekonomika

Kampars: valdībai jāieklausās bijušo Valsts prezidentu un vadošo Latvijas zinātnieku aicinājumā un jāīsteno strukturālas reformas augstākajā izglītībā un zinātnē

Publicēts 2009-09-05 23:03:26

Samazināt palielināt tekstu

02.09.2009

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) atzinīgi vērtē bijušo Valsts prezidentu un vadošo Latvijas zinātnieku aicinājumu īstenot strukturālas reformas augstākajā izglītībā un zinātnē, kas sasaucas ar Ekonomikas ministrijas izstrādātajā ekonomikas atveseļošanas plānā piedāvātajiem pasākumiem izglītības sistēmas reformēšanai.

Ministrs uzskata, ka valdībai šajā ekspertu aicinājumā nopietni jāieklausās un nekavējoties, kā vienotai komandai, jāķeras pie strukturālo reformu īstenošanas augstākajā izglītībā un zinātnē.

„Latvijas ekonomikai jābalstās uz inovācijām, koncentrējot intelektuālos un finansiālos resursus spēcīgos zināšanu centros. Mūsu nākotne ir cilvēku zināšanās un uzņēmēju idejās,” uzsver A.Kampars.

Viņš norāda, ka jau ilgāku laiku ir skaidri redzama akūta nepieciešamība īstenot radikālas reformas augstākajā izglītībā un zinātnē, lai, konsolidējot visus pieejamos resursus, Latvijas gaišākie prāti varētu gūt daudz straujākus  un taustāmus panākumus zinātniskajos pētījumos, inovācijās un to komerciālā pielietojumā.

A.Kampars pauž gatavību aktīvi iesaistīties strukturālo reformu īstenošanā augstākās izglītības un zinātnes jomās, jo šo reformu īstenošana ir viens no būtiskiem priekšnosacījumiem Latvijas tautsaimniecības pārkārtošanai uz tādiem pamatnoteikumiem, uz kādiem bāzējas ilgtermiņā veiksmīgas brīvā tirgus ekonomikas – konkurētspēju, inovācijām un sociālo atbildību.

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Kampars;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv