Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Mediji, reklāma, mārketings

Kleckins: drošības komisijas interese par LTV dara uzmanīgus

Publicēts 2008-05-15 15:47:06

Samazināt palielināt tekstu

Nacionālās Radio un televīzijas padomes (NRTP) priekšsēdētājs Ā. Kleckins pauž neizpratni par Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) rīcību, 14. maijā aicinot NDK sēdē piedalīties Latvijas Televīzijas (LTV) ģenerāldirektoru E. Kotu.

Ā . Kleckins uzskata, ka NDK interese par TV darbu dara uzmanīgus no demokrātijas pamatprincipu – vārda un preses brīvības viedokļa. "Manuprāt, Latvijas Nacionālās drošības komisija, kuras galvenā kompetence: drošība, ir jau ietverta nosaukumā, ir pārkāpusi robežu attiecībā pret LTV kā sabiedrisko mediju. Nacionālās drošības komisijas interešu pamatjautājumi skar valsts un pilsoņu drošību nevis mediju saturu.

Ikvienā demokrātiskā valstī jebkuri mēģinājumi ietekmēt mediju brīvibu, tiek viennozīmīgi uztverti kā drauds demokrātijai. Ja kādai fiziskai vai juridiskai personai šķiet, ka kāds medijs, kaut kādā veidā apdraud valsts drošību, tad runa varbūt vienīgi par to, ka tā darbībā ir vērojamas pretlikumīgas rīcību pazīmes. Taču tiesiskā valstī spriest par to ir tikai un vienīgi tiesas varas kompetencē.

Spriežot pēc presē publicētās informācijas, Saeimas Nacionālās drošības komisija, acīmredzot, pārkāpusi šo demokrātijas principu. Uzņemoties tiesas varas funkcijas, drošības sargāšanai radītā komisija apdraud to, kas tai būtu jāsargā.

Skaidrības labad, gribu pasvītrot, ka runa nav par pašu komisijas vēlmi izrunāt jebkurus jautājumus ar jebkuru indivīdu, runa ir par šīs sarunas slēpto raksturu, kas atņem sabiedrībai iespējas izvērtēt un izdiskutēt jautājumu, kurš pats par sevi nesatur nekādu slepenību", tā uzskata NRTP priekšsēdētājs Ā. Kleckins.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: LTV; NRTP; Ābrams Kleckins;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv