Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Bizness

Komersantiem būs jādeklarē atbilstība mikro, mazo un vidējo komersantu definīcijai

Publicēts 2007-03-15 10:31:20

Samazināt palielināt tekstu

Valsts sekretāru sanāksmē starpinstitūciju saskaņošanai šodien, 15.martā, tika nodots Ekonomikas ministrijas izstrādātais Ministru kabineta noteikumu projekts "Noteikumi par komersantu deklarēšanos atbilstoši mikro, mazo un vidējo komersantu definīcijai".

Noteikumi nosaka kārtību, kādā Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra komercreģistrā reģistrētie komersanti deklarē savu atbilstību mikro, mazo un vidējo komersantu definīcijai atbilstoši Eiropas Komisijas 2004.gada 25.februāra Regulas Nr.364/2004.

Eiropas Savienības struktūrfondu atbalsta programmas un valsts atbalsta programmas paredz atšķirīgus atbalsta piešķiršanas nosacījumus atkarībā no komersanta statusa (mikro, mazā, vidējā vai lielā). Katra atbalsta programma paredz atsevišķu kārtību, kādā komersants deklarē savu statusu. Lai izvairītos no situācijas, kad viens un tas pats komersants dažādās atbalsta programmās tiek klasificēts atšķirīgi, EM izstrādāja šādu MK noteikumu projektu.

Lai deklarētu komersanta atbilstību kādai no mikro, mazo vai vidējo komersantu definīcijas kategorijām, komersantam būs jāaizpilda standartforma: autonoma komersanta tipa gadījumā – viena standartformaa; un partnerkomersanta un saistītā komersanta tipa gadījumā – cita standartforma, kas tiks apstiprinātas reizē ar šiem MK noteikumiem (tās ir MK noteikumu pielikumi).

Vienotās standartformas ieviešana samazinās administratīvo slogu iesniedzējam, jo tā būs pielietojama visās valsts atbalsta programmās, kā arī vienkāršos pieteikšanos tām, jo komercsabiedrības statuss būs jānosaka tikai vienreiz.

Ar izstrādāto MK noteikumu projektu "Noteikumi par komersantu deklarēšanos atbilstoši mikro, mazo un vidējo komersantu definīcijai" un standartformām (jeb MK noteikumu pielikumiem) var iepazīties Ministru kabineta mājas lapā - http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=30286628 .

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv