Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ceļojumi un tūrisms

Kuldīgā virs Ventas rumbas lido zivis

Publicēts 2009-04-10 16:17:14

Samazināt palielināt tekstu

08.04.2009

Iestājoties siltam un saulainam laikam, Kuldīgā var novērot virs Ventas rumbas lecošas zivis, informē Kuldīgas tūrisma informācijas centra (TIC) direktors Artis Gustovski.

Kuldīgas TIC direktors A.Gustovski aicina Latvijas iedzīvotājus Lieldienu brīvdienās atbraukt uz Kuldīgu un savām acīm ieraudzīt unikālo dabas parādību. „Brauciet ciemos, ķeriet pirmos saules starus, spirgto vēju un patīkamas emocijas! Vērojiet un fotografējiet, kā virs Ventas rumbas lido zivis! Šo unikālo dabas parādību var novērot tikai pie mums, Kuldīgā!” saka A.Gustovskis. Lidojošas vimbas Kuldīgā nav fantāzija, gadu simtiem tās pavasaros dodas augšup pa Ventu, savā nārsta ceļā sastopot mutuļojošo Ventas rumbu – Eiropas platāko ūdenskritumu. Pirms 300 gadiem  hercoga Jēkaba laikā kuldīdznieki izdomāja unikālu zivju ķeršanas metodi – uz rumbas novietojot zivju ķeramos grozus. To dēļ Kuldīgu mēdza dēvēt par pilsētu, kur zivis ķer gaisā.

Tūrisma sezona Kuldīgā šogad tiks atklāta ar īpašu pasākumu Pavasara palu šovu „Lido zivis Kuldīgā”, kas notiks 25. aprīlī. Galvenais akcents šajā sezonā tiks likts uz Kuldīgas velo tūrisma popularizēšanu. Kuldīgas TIC piedāvā ceļotājiem gan velosipēdu nomu, gan arī sešus velo maršrutus un velo gidu pakalpojumus. 21. maijā jau otro gadu sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Nīderlandes vēstniecību Latvijā tiks rīkota velodiena „Eiropa domā zaļi”, kad no Rātslaukuma uz Riežupes smilšalām dosies 600 riteņbraucēji. 30. un 31. maijā Kuldīgā gaida ierodamies 600 orientieristus uz Baltijas čempionātu orientēšanās sportā. 30. maijā Kuldīgā uz XV senioru deju svētkiem sabrauks ap 1000 dejotāju no visas Latvijas. No 16. – 19. jūlijam notiks pilsētas festivāls „Dzīres Kuldīgā”, 8. augustā – SEB Kuldīgas pusmaratons-Latvijas čempionāts pusmaratonā.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Kuldīga;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv